אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גליה מאור ודן זיסקינד עוזבים את דירקטוריון טבע: "שנה קשה לטבע מכל הבחינות" צילומים: אוראל כהן, טבע

גליה מאור ודן זיסקינד עוזבים את דירקטוריון טבע: "שנה קשה לטבע מכל הבחינות"

שינויים משמעותיים בדירקטוריון חברת התרופות הישראלית. לצד מאור וזיסקינד שעוזבים לאחר שנים, עוזבת את הדירקטוריון גם פרופ' גבריאל סולצברגר. מועמדת חדשה: המדענית הישראלית פרופ' רונית סצ'י-פאינרו

25.04.2018, 20:18 | דרור רייך

טבע הגישה היום (ד') בבורסה טופס הצבעה לבעלי מניותיה לקראת האסיפה השנתית שתתקיים ביוני. בין היתר טבע מדווחת על חילופי חברי דירקטוריון, כאשר שלושה חברים יעזבו - גליה מאור, דן זיסקינד וגבריאל סולצברגר, וחברה חדשה תועמד למינוי - פרופסור רונית סצ’י-פאינרו, ראש המעבדה לחקר סרטן וננו-רפואה באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, שני חברי דירקטוריון יעמדו לבחירה מחודשת לאחר שלוש שנים - רוזמרי קריין וג׳רלד ליברמן.

קראו עוד בכלכליסט

מימין: גליה מאור, דן זיסקינד וגבריאל סולצברגר, צילומים: אוראל כהן, טבע מימין: גליה מאור, דן זיסקינד וגבריאל סולצברגר | צילומים: אוראל כהן, טבע מימין: גליה מאור, דן זיסקינד וגבריאל סולצברגר, צילומים: אוראל כהן, טבע

הגשת טופסי ההצבעה הוא נוהל שנתי שבמסגרתו מתבקשים בעלי המניות להצביע על כמה הצעות. השנה מרבית הסעיפים פורמליים וכבר מוכרים. כמו כן, הצבעה זו של בעלי המניות תהווה הבעת עמדה ואינה מחייבת, והכל על פי דרישות החוק האמריקאי.

פרופ פרופ' רונית סצ'י פאינרו | צילום: יונתן בלום פרופ

"אנו נמצאים בשנה מאתגרת וקשה לטבע, מכל הבחינות" פנה יו"ר הדירקטוריון סול ברר לבעלי המניות במכתב לקראת ההצבעה. "הקופקסון אשר שירת חולים במשך שנים רבות, איבד את בלעדיותו לתחרות הגנרית. השינויים בשוק, הדינמיקה והסביבה הכלכלית - במיוחד בארצות הברית - הביאו לירידה משמעותית בהכנסות, ובנוסף אנחנו עדיין עמוסי חובות שעלינו להחזיר.

"המשימה העיקרית של המועצה הייתה למשוך מנכ"ל ברמה עולמית, שיוכל להתמודד בהצלחה עם האתגרים הללו", המשיך ברר. "ואכן, זמן קצר לאחר שנכנס קאר שולץ לתפקידו החדש, הוא הודיע על תוכנית מקיפה לשינוי המבנה הארגוני, במטרה לפשט את הארגון ולשפר את הביצועים העסקיים והרווחיות, תוך יצירת תזרים מזומנים ופרודוקטיביות".

בטבע חזרו על תשלומי הכספים לדירקטוריון החברה - היו"ר ברר נהנה ב-2017 מעלות שכר של כ-700 אלף דולר ואחריו נמצאת גבריאל סולצברגר עם עלות שכר של כ-330 אלף דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות