אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: ארה"ב תאריך הפטור שהעניקה למדינות שונות מהמכסים על פלדה ואלומיניום צילום: גטי אימג'ס

דיווח: ארה"ב תאריך הפטור שהעניקה למדינות שונות מהמכסים על פלדה ואלומיניום

הפטור מסתיים ב-1 במאי; לפי CNBC, הפטור של קנדה ומקסיקו יוארך בעקבות ההתקדמות בשיחות על הסכם הסחר החופשי ביניהן, נפטא; מצבן של ברזיל, אוסטליה וקנדה אינו ברור

28.04.2018, 13:54 | שירות כלכליסט

ארה"ב צפויה להאריך מעבר ל-1 במאי את הפטור שהעניקה למדינות שונות מהמכסים על אלומיניום ופלדה, כך מפרסמת סוכנות CNBC, לפי מקורבים לנושא בממשל טראמפ.

הארכת הזמן עשויה להיות שונה עבור מדינות שונות, בהתבסס על ההתקדמות בשיחות בינן לבין ארה"ב בנושא זה ובנושאי סחר נוספים. קנדה ומקסיקו למשל, יקבלו הארכת זמן בזכות ההתקדמות בשיחות על הסכם הסחר נפטא בנושאי הפלדה והאלומיניו, שצפויות להתחדש בשבוע הבא. בנוגע לברזיל, אוסטרליה וארגנטינה, לא ברור כרגע היכן עומד המשא ומתן.

הפטור שקיבלה דרום קוריאה ממכסים הוא קבוע, מאחר שהסכימה למכסות כחלק מהסכם הסחר החדש. פקידי ממשל ביררו גם אצל מדינות נוספות לאילו מכסות הן עשויות להסכים. מקורב לעניין אמר ל-CNBC כי "מכסות הן חלק אקטיבי מהדיון עם כל מדינה שנמצאת ברשימת הפטור".

דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג דונלד טראמפ | צילום: גטי אימג'ס דונלד טראמפ, צילום: גטי אימג

נציב הסחר האמריקאי רוברט לייטיזר מוביל את התהליך של מתן הפטורים למדינות, למעט האיחוד האירופי, בו מטפל שר המסחר ווילבור רוס. משרד המסחר מוביל גם את התהליך של פטורים למוצרים, בעוד המועצה לביטחון לאומי מפקחת על כלל התהליכים.

במרץ חתם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על צו המטיל מכס בשיעור של 25% על פלדה מיובאת ו-10% על אלומיניום. כשבועיים לאחר מכן ניתן פטור מהמכסים לשורה של מדינות.

  

הדד-ליין של 1 במאי צוין במזכר נשיאותי, והארכתו האפשרית תינתן באותה צורה, על ידי הנשיא טראמפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות