אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנו של חיים כץ זכה בבחירות לראשות ארגון עובדי תע"א: השיג רוב של 80% צילום: עמית שעל

בנו של חיים כץ זכה בבחירות לראשות ארגון עובדי תע"א: השיג רוב של 80%

יאיר כץ גבר ברוב גדול על המתמודדים מולו - מוטי פרץ ומאיר סבג - ויחליף את אהוד נוף שפרש לגמלאות. החשדות נגדו ונגד אביו על מעורבות בשחיתות בחברה לא השפיעו על המצביעים

02.05.2018, 23:59 | אמיתי גזית
האב, הבן, והחקירה בלהב 433 מעבודות השיפוץ בבית ועד הסחיטה באיומים: הפרשות של יאיר וחיים כץ ברקע הבחירות לוועד התעשייה האווירית מרחפת חקירת פרשת השחיתות בחברה שהסתיימה בחודש פברואר, וממתינה בימים אלה להכרעת הפרקליטות אם להגיש כתבי אישום נגד החשודים המרכזיים תומר גנוןלכתבה המלאה

יאיר כץ - בנו של שר העבודה והרווחה חיים כץ, מי ששימש כיו"ר המיתולוגי של ארגון עובדי התעשייה האווירית - זכה הערב בבחירות לראשות הארגון ברוב מוחץ של 80%. מתחריו של כץ, מוטי פרץ ומאיר סבג, נותרו הרחק מאחור. פרץ קיבל 18% מהקולות ומאיר סבג 2%. בבחירות השתתפו 9,424 עובדי התעשייה האווירית המהווים 90% מבעלי זכות ההצבעה.

קראו עוד בכלכליסט

כץ יחליף את אהוד נוף שפרש לגמלאות, ובעצמו החליף את חיים כץ אביו של יאיר, לאחר מינויו לשר הרווחה. ״זכיתי היום באמונם של אלפי עובדות ועובדים, דבר שאינו מובן מאליו עבורי", מסר כץ הבן לאחר שנודעו תוצאות הבחירות. "מונחת על כתפיי אחריות גדולה להגן ביחד עם חבריי על הביטחון התעסוקתי והפרנסה של אלפי משפחות ואנו מודעים לגודל האחריות".

על בחירתו של כץ מעיב ענן החשדות המרחף מעליו ומעל אביו חיים כץ. השניים חשודים בפרשת השחיתות בתעשייה האווירית, שחקירתה הסתיימה בחודש פברואר וממתינה בימים אלה להכרעת הפרקליטות אם להגיש כתבי אישום. המשטרה המליצה להעמיד לדין את השניים, וכן את יו"ר ועד העובדים אהוד נוף, חבר הוועד אלי כהן, תא"ל במיל' אמל אסעד ששימש חבר דירקטוריון וחברי ועד נוספים.

שר העבודה והרווחה חיים כץ מסר: "יאיר נבחר בזכות ואני מברך על כך. 80% מעובדי התעשייה האווירית נתנו ביאיר את אמונם מתוך 90% בעלי זכות בחירה, מדובר בהבעת אמון בלתי ניתנת לערעור. התוצאות מוכיחות שדרכנו אינה בסחיטה או איומים אלא בייצוג אמיתי ונחוש של עובדים. צר לי שבני וחברי ועד נוספים עברו לא מעט קשיים רק כי רצו לפגוע בי פוליטית".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

31 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

31.
החשד ביאיר כץ מעיב דווקא על המשטרה
ברכותי לבחירה של יאיר כץ. ובנושא החקירה והחשדות נגדו: אין זה סוד שוועד התעש"א מדרבן אנשים להתפקד לליכוד (על בסיס מודל פייגלין). שמעתי זאת מהם, וגם את הנימוקים, והכל גלוי. יתרה מזאת: השתכנעתי כמו רבים אחרים והצטרפתי לליכוד. עתה מסתבר לנו שמאשימים את יאיר כץ בגיוס לליכוד באמצעות איומים והפחדות. ואני שואל: אם חברי הוועד (כולל יאיר כץ) מצליחים לשכנע ולגייס אנשים לליכוד בגלוי, בצורה מנומקת וללא איומים, מדוע שינסו לעשות זאת באיומים? מה הטעם לעשות דבר בעבירה על החוק אם יש להם הצלחות בלעשות אותו גם ללא עבירה על החוק? על כך אני מצפה לתשובה מהמשטרה ומהפרקליטות, ובשלב זה אינני מוצא פגם במעשי חברי הוועד. תעש"א הוא קונצרן גדול, ובהחלט יתכן והיו בו אנשים שנפגעו ממשהו, ומחוסר תמיכה של הוועד, ולפיכך התלוננו במשטרה על מה שהתלוננו. לאור כל מה שאני וחברי רואים בתעש"א, מישהו ניפח את הטפל וגימד את העיקר.
דני, תעש"א  |  03.05.18
לכל התגובות