אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטר ישראל מכרה את חלקה במגרש בר"ג המשותף עם יורוקום תמורת 31 מיליון שקל הדמיה: מילוסלבסקי אדריכלים

אינטר ישראל מכרה את חלקה במגרש בר"ג המשותף עם יורוקום תמורת 31 מיליון שקל

המגרש במתחם הבורסה בר"ג נרכש לפני כשנה וחצי תמורת 18 מיליון שקל; הרכישה מציבה שווי של כ-70 מיליון שקל לחלקה של יורוקום במגרש. הרוכשים: קבוצה של משקיעים חרדים מירושלים

03.05.2018, 13:18 | דותן לוי

קבוצת משקיעים בהובלת אינטר ישראל יועצי נדל"ן מכרה מגרש במתחם הבורסה ברמת גן לקבוצת משקיעים חרדים מירושלים בתמורה ל-31 מיליון שקל. זאת כשנה וחצי לאחר שרכשה את המגרש בתמורה ל-18 מיליון שקל.

מדובר במגרש בשטח של 530 מ"ר ברחוב דב פרידמן, הסמוך למגדל איטריום של חברת אמות. המגרש הוא חלק מחטיבת קרקע בשטח של כ-2 דונם, שמרביתו – 56% נמצא בבעלות יורקום אחזקות, ואילו החלק שרכשה אינטר ונמכר כעת עומד על 26%. יתר המגרש – 18% מוחזקים על ידי מספר בעלים פרטיים.

מאז תקופת הרכישה, קידמו באינטר ישראל הסכם שיתוף עם יתר בעלי הזכויות במתחם, כולל יורוקום וכן החלו בקידום הליכי תכנון אשר יאפשרו את הגדלת הזכויות במגרש. כיום היקף הזכויות במגרש מאפשר הקמה של מגדל משרדים בשטח בנוי של 27 אלף מ"ר. אינטר ישראל היא נציגתה של חברת ייעוץ הנדל"ן הבינלאומית Cushman & Wakefield.

הדמיית מגדל המשרדים במתחם הבורסה, הדמיה: מילוסלבסקי אדריכלים הדמיית מגדל המשרדים במתחם הבורסה | הדמיה: מילוסלבסקי אדריכלים הדמיית מגדל המשרדים במתחם הבורסה, הדמיה: מילוסלבסקי אדריכלים

כאמור, חברת יורוקום של שאול אלוביץ' היא בעלת החלק המשמעותי במגדל, ובעבר אף העמידה אותו למכירה במסגרת הליך של מכרז, אך המכירה בוטלה. המכירה משקפת לקרקע שבבעלות יורוקום שווי שוק של כ-70 מיליון שקל.

לדברי אופק גבאי, שותף ומנהל תחום ההשקעות באינטר ישראל, "קרן הנדל"ן של אינטר ישראל השיגה את הרווח בהליך השבחה מסודר ועקבי של הנכס, שכלל, בין היתר, פתרון של מחלוקות משפטיות ממושכות ששררו במועד רכישת הנכס, וקידום הליכים תכנוניים להגדלת זכויות הבנייה".

עסקת המכר לוותה משפטית על ידי עורך הדין ספי שמש.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות