אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בוטלה השביתה שתוכננה בקופת חולים כללית ליום ראשון צילום: חיים הורנשטיין

בוטלה השביתה שתוכננה בקופת חולים כללית ליום ראשון

"ר הארגון הארצי של עובדי שירותי בריאות כללית, פרוספר בן חמו: "החל מיום א' הקרוב, הצדדים יישבו לנסח את ההסכם שמעגן את ההבנות ביניהם"

04.05.2018, 14:52 | ספי קרופסקי

בוטלה השביתה שתוכננה בקופת חולים כללית ליום ראשון. בשל מה שהוגדר כ"סחבת ואי יישום של הסכמות הנוגעות לעובדים מצד משרד האוצר"

מההסתדרות נמסר כי "בעקבות משא ומתן אינטנסיבי שהתקיים בין יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, הנהלת שירותי בריאות כללית, משרד האוצר וארגון עובדי הכללית, הצדדים הגיעו להבנות המיישבות את הנושאים שבמחלוקת ואת העילות שבגינן הוכרז סכסוך העבודה. אי לכך בוטלה השביתה שתוכננה ליום א'. כל מוסדות הכללית. כל המרפאות ובתי החולים המשתייכים לקופה יפעלו כסדרם".

יו"ר הארגון הארצי של עובדי שירותי בריאות כללית, פרוספר בן חמו, מסר לפני זמן קצר: "אני רוצה להודות לניסנקורן על התערבותו האישית לפתרון הנושא ולברך את כל הצדדים המעורבים על האחריות שהפגינו במהלך המו"מ על מנת לייתר את הצורך בשביתה. החל מיום א' הקרוב, הצדדים יישבו לנסח את ההסכם שמעגן את ההבנות ביניהם".

השביתה היתה אמורה להימשך יום אחד, ולכלול את כל המוסדות של הקופה ובהם 14 בתי החולים הציבוריים שלה שאמורים היו לפעול במתכונת שבת. בהשבתה היו אמורים להשתתף כל הסקטורים העובדים בקופה (למעט רופאים), לרבות עובדי מנהל ומשק, עובדי סיעוד, עובדים ממקצועות פרא-רפואיים ועוד.

 כללית היא הקופה הגדולה ביותר מבין ארבע הקופות ומבטחת כמחצית מאזרחי המדינה.

בית חולים סורוקה, צילום: מאיר אזולאי בית חולים סורוקה | צילום: מאיר אזולאי בית חולים סורוקה, צילום: מאיר אזולאי

תגיות