אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועד עובדי פסגות הכריז על סכסוך עבודה: "מרוויחים  7,000 שקל בניגוד לדימוי הנוצץ" צילום: אביגיל עוזי

ועד עובדי פסגות הכריז על סכסוך עבודה: "מרוויחים 7,000 שקל בניגוד לדימוי הנוצץ"

לטענת הוועד "בשנתיים האחרונות לא חל שינוי בשכר העובדים ומודל תגמול עמידה ביעדים נשחק בהדרגה". תוך שבועיים יוכל הוועד להשבית את פעילות בית ההשקעות הגדול בישראל. פסגות: "מנהלים מו"מ בשקיפות ובתום לב עם נציגות ועד העובדים"

09.05.2018, 14:42 | רחלי בינדמן

סכסוך עבודה בבית ההשקעות פסגות בניהולו של ברק סורני. ועד העובדים טוען, כי "הנהלת פסגות עשתה הכול על-מנת להביא את המו"מ למצב של מבוי סתום, תוך שהיא מתבצרת בעמדותיה, מתחמקת וממאנת לקיים מו"מ כן ואמיתי". כזכור לפני כשנתיים קם בפסגות ועד עובדים תחת ארגון "כוח לעובדים" והוא מקיים בחודשים האחרונים משא ומתן להגיע להסכם קיבוצי מול ההנהלה בראשות סורני.

בעוד כשבועיים יוכלו העובדים להשבית את פעילות החברה.

קראו עוד בכלכליסט

ברק סורני, צילום: עמית שעל ברק סורני | צילום: עמית שעל ברק סורני, צילום: עמית שעל

הוועד הכריז היום על סכסוך עבודה כשהוועד טוען בשם 800 העובדים המאוגדים על סחברת במו"מ, סירוב בהעברת מידע חיוני לקידום המו"מ ואף על התנכלויות לראשי הוועד.

שלומי לוגסי יו"ר ועד העובדים מסר, "לדאבוננו הנהלת החברה מתבצרת בעמדותיה ובראשן - הדרישה להתנות כל עליית שכר בתוצאות הכלכליות של החברה, דרישה שאין לה שום אח ורע בשום הסכם קיבוצי במשק". בשנתיים האחרונות, לא חל שינוי בשכר העובדים בחברה ששווייה מוערך ב- 3.5 מיליארד שקל . בה בעת מודל התגמול על עמידה ביעדים שאינם מוגדרים בשכר נשחק בהדרגה בשלוש השנים האחרונות".

עוד קובלים העובדים על סירוב ההנהלה להעביר מידע החיוני לשם התקדמות במו"מ. "לפי יו"ר הוועד "לא ניתן להתקדם במו"מ כאשר החברה ממאנת להעביר מידע בסיסי כמו תמחור רווחה ומסרבת לאפשר לוועד נגישות לכתובות המייל של כלל עובדי החברה. נציגי הוועד אף טוענים ל"פגיעה מכוונת ושיטתית במעמדו של ועד העובדים והעומד בראשו, במטרה להחליש את כוחו בקרב העובדים". פגיעות אלו כוללות בין היתר עצירת קידומו של יו"ר הוועד , ופגיעה מכוונת ביכולת ההשתכרות שלו על ידי הדרתו מפגישות שיווק, מהלכים הפוגעים בו מקצועית וכלכלית".

פסגות הוא בית ההשקעות הגדול בישראל, המנהל יותר מ- 180 מיליארד שקל עבור 1.3 מליון לקוחות. "בניגוד לדימוי הנוצץ של חברות פיננסיות, השכר החציוני בחברה הוא 7,000 שקל ששכרם של עובדי התפעול ושירות הלקוחות קרוב לשכר המינימום" טוענים בוועד." אנו קוראים להנהלה להתעשת ולהתקדם במו"מ לקידום ההון האנושי בחברה, שממלא תפקיד מהותי כל כך להצלחתה".

מפסגות בית השקעות נמסר: הנהלת פסגות מנהלת משא ומתן בשקיפות ובתום לב עם נציגות ועד העובדים במטרה להגיע להסכם קיבוצי. במסגרת זו, הנהלת פסגות השקיעה וממשיכה להשקיע זמן ומשאבים רבים על מנת לקדם את המשא ומתן. כפי שקיים בכל משא ומתן, ישנם חילוקי דעות בנוגע למספר נושאים. אנו בטוחים שהדרך הנכונה לגשר על חילוקי דעות אלו הינה המשך הידברות. הנהלת פסגות תמשיך לפעול באחריות לטובת עובדיה ולקוחותיה הרבים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות