אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: השחקן דן תורג'מן נעצר בחשד להעלמת הכנסות בלמעלה מ-3 מיליון שקל צילום: דנה קופל

הותר לפרסום: השחקן דן תורג'מן נעצר בחשד להעלמת הכנסות בלמעלה מ-3 מיליון שקל

בימ"ש השלום נעתר לבקשת רשות המסים לעצור את השחקן. תורג'מן עוסק בשיווק ויזמות קרקעות ומחזיק ב-30% בחברת מלון כנרת ספא. הוא חשוד שקיבל לידיו כספים רבים מבלי שמסר חשבוניות

10.05.2018, 17:26 | עמרי מילמן

הותר לפרסום כי אתמול בבוקר (ד') הוגשה בקשת מעצר נגד שחקן התיאטרון והקולנוע דן תורג'מן, בחשד להעלמת הכנסות בהיקף של מעלה 3 מיליון שקל. רשות המסים מכנה את הפרשה "לגעת בעושר" בדומה לשם הסדרה בה שיחק תורג'מן בעבר - "לגעת באושר".

השופט דניאל הורוביץ מבית משפט השלום בתל אביב-יפו, נעתר לבקשת רשות המסים וקבע לתורג'מן, בין השאר, ערבות עצמית בסך של 350 אלף שקל וערבות צד ג' של 150 אלף שקל. תורג'מן עוסק בשיווק ויזמות קרקעות, בעל חברת ת.ד.ע הפקות ומחזיק ב-30% בחברת מלון כנרת ספא.

קראו עוד בכלכליסט

ממידע שנאסף ביחידה החוקרת ברשות המסים ומניתוח חשבון הבנק של תורג'מן, עלה החשד כי קיבל את הכסף בשנים 2010-2011, שלא דווחו בדו"חות שהגיש לרשות המסים.

לפי הרשות, בביתו של תורג'מן התגלו מסמכים המעידים כי נכרתו חוזים רבים בינו לבין אנשים שונים, שרכשו קרקעות בבית אריה. בחוזים, הוא מתואר כיזם בנייה, אולם בחקירתו טען תורג'מן כי היה מעורב באופן מינורי בבניית הבתים בבית אריה.

בבקשת המעצר, ציינה הרשות כי תורג'מן חשוד שקיבל לידיו כספים רבים מבלי שמסר חשבונית וזאת למרות בקשות חוזרות ונשנות מצד לקוחותיו לקבלת חשבוניות בעבור הכספים שהועברו אליו.

דן תורג דן תורג'מן | צילום: דנה קופל דן תורג

עוד חשוד תורג'מן כי בשנים 2017-2014, הפיק הכנסות משכירות בסכום מצטבר של 576 אלף שקל.

בקשת המעצר הוגשה לבית המשפט על ידי פקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים.  

תורג'מן ששיחק במספר הצגות, סרטים וסדרות שהבולטת בהן היא כאמור הטלנובלה "לגעת באושר", ביקש להטיל איסור פרסום על הפרשה לאור היותו אדם מפורסם ומהחשש לפגיעה במשפחתו, אולם ברשות המסים התנגדו וטענו כי "יש מפורסמים יותר ששמם פורסם והם המשיכו קדימה".

מטעמם של עוה"ד ציון אמיר וחיים לוי, המייצגים א תורג'מן נמסר כי "דן נחקר אתמול ע"י רשות המסים, בתום החקירה הוא שוחרר ונשלח לביתו. הוא משתף פעולה באופן מלא עם החקירה ומשיב לשאלות. ככל הנראה מקורה של החקירה במידע שגוי ואולי אף מידע זדוני שנמסר לרשות המסים במסגרת יריבות עסקית כלשהי. מרשנו שם את מבטחו על גופי האכיפה והוא משוכנע שהם יעשו את עבודתם נאמנה לגילוי האמת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות