אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קצת שלווה: כך תשתיקו את הטלפון מראש, לקראת רגעים חשובים צילום: שאטרסטוק

מדריך כלכליסט

קצת שלווה: כך תשתיקו את הטלפון מראש, לקראת רגעים חשובים

לסמארטפונים יש תכונות השתקת התראות, הודעות ועדכונים שמובנות במערכת ההפעלה שלהם - ויאפשרו לכם להתנתק בקלות מהפרעות כשאתם בעבודה, עם המשפחה, או סתם רוצים קצת שקט

12.05.2018, 22:27 | יואב סטולר
מי מאיתנו לא צריך קצת שקט לפעמים? בין אינסוף הצלצולים, ההודעות, המיילים מהעבודה, ההתראות והחדשות המתפרצות מפלט שכזה נהיה יקר ונדיר, כשהפחד להתנתק מרחיק אותו. בדיוק עבור אותם אנשים הלוקים ב-FOMO (הפחד לפספס) ועל כן לא מסוגלים לכבות או להשתיק באופן מוחלט את הטלפון החכם, יצרניות הטלפונים וחברות הטכנולוגיה הציעו את תכונת Do Not Disturb או בשמה העברי - "לא להפריע".

קראו עוד בכלכליסט

מצב DND הוא תצורת פעולה נפרדת ממצבי השתקה או מעבר לרטט, שכן בתצורה זו לא יתקבלו הודעות כלל, כך שלא תתפתו לפתוח ולקרוא אותן כשיופיעו לכם בחלון ההתראות של הטלפון. הפעלת התכונה היא שימושית מאוד גם כשאתם ישנים, אך גם כשאתם בלימודים, בעבודה או בזמן איכות עם המשפחה.   

השבוע הודיעה גוגל שתכלול תכונת DND משופרת בגרסה הבאה של אנדרואיד. התכונה תכלול השתקה מלאה של הודעות, בחירת אנשי קשר שהודעות מהם עדיין יתקבלו, זמנים ספציפיים בהם תופעל התכונה מראש ועוד. אבל הגרסה הזו טרם הגיעה לשוק - ולכן יציג לכם מדריך זה את האפשרויות לנטרול התראות באמצעים הקיימים. 

מצב ה-DND של גוגל מצב ה-DND של גוגל מצב ה-DND של גוגל

שימוש בתכונה מובנית 

הרוב המוחלט של הטלפונים החכמים מגיעים עם מצב ה"לא להפריע" באופן מובנה, אבל במקרים רבים ניכר שהוא הוזנח ולא השקיעו בו יותר מדי מחשבה על חווית המשתמש. עם זאת, רבים עדיין ימצאו אותו פרקטי לצרכיהם עם ההתפשרויות המתאימות. במכשירי אנדרואיד, תמצאו את הגישה אליו תמצאו בחלון המצבים והשימושים שנפתח עם גלילה מטה של המסך בעמוד הראשון או השני. סמלו דומה לזה של תמרור אין כניסה. זאת, בעוד שלחיצה ארוכה על הלוגו תפתח את עמוד ההתאמות האישיות שם ניתן יהיה להתאים באופן אישי את הגדרות ההשתקה. במכשירי אייפון תמצאו את התכונה במסך ההגדרות, ותוכלו להגדיר לה זמן פעולה. במסך השליטה נמצא קיצור דרך להפעלת התכונה, דרך אייקון הירח.

DND באייפון DND באייפון DND באייפון

אפליקציות ייעודיות

מפתחי אפליקציות רבים זיהו את הדרישה ליישום DND נוח ואפקטיבי - ופיתחו אלטרנטיבות לכלים המובנים. דוגמה לאפליקציה שכזו לאנדרואיד היא Do Not Disturb - Silent Mode Free. לצד קביעה של שעת השתקה מדויקת, חזרתיות והחרגת אפליקציות ואנשי קשר לבצע באפליקציה התאמות מעניינות נוספות. למשל, להגדיר מיקום בעולם בו הם מעוניינים שהאפליקציה תעבור אוטומטית להשתק ושתצא ממנו באותה צורה בעת היציאה. הגדרה שעשויה להיות חיונית לאלו שלא מסוגלים להיות בנייד במהלך העבודה, הלימודים או שרוצים שקט עם ההגעה הביתה.

DND silent mode free DND silent mode free DND silent mode free

חשוב עוד יותר הוא הסנכרון עם היומן האלקטרוני. בעזרת הגישה ליומן, האפליקציה מונעת הפרעות והסחות דעות מיותרים בזמן הפגישות בהם הוגדר המשתמש כעסוק. לאפשרויות הללו מתווסף גם מצב השינה, שיותיר את הלילה מעט שקט יותר וללא צלילים מיותרים.

אפליקציית DND Director מציעה אפשרויות דומות עבור משתמשי IOS. בניגוד ליישומים באנדרואיד, ההיצע באפסטור נמוך בקטגוריה הזו וניתן למצוא עוד מספר של שירותים בעלי תכונות דומות יחסית ללא הבדלים בולטים באיכויות. בין היתר בגלל שהאיכות השירות שמציעה אפל בעצמה במכשיריה ביישום המובנה גבוהה מאוד.

DND Director DND Director DND Director

ומה קורה במכונית?

ישנן אפליקציות שמשתיקות את ההתראות בצורה שמותאמת לנהיגה, כדי במטרה למנוע או לכל הפחות להפחית מהפיתוי להשתמש בטלפון החכם כשאתם במכונית. היישום ProtextMe מציע למשתמשים באנדרואיד לבטל את ההתראה על הודעות טקסט ולשלוט בהתראות הנוספות בנייד בזמן הנהיגה. האפליקציה מאפשרת הפעלה אוטומטית בעת התחלת התנועה של הרכב באמצעות נתוני המיקום או בעת ההתחברות לבלוטות' באוטו. לאייפון יש רכיב מובנה שכזה, שנמצא בתוך מערכת ההפעלה עצמה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות