אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תתכוננו: הכלב הבא שלכם יהיה רובוט צילום: Boston Dynamics

תתכוננו: הכלב הבא שלכם יהיה רובוט

מקשקש בבוכנה: Boston Dynamics הודיעה כי אחרי יותר משני עשורים של פיתוח היא תשווק בשנה הבאה לציבור רובוט ראשון דמוי כלב בשם ספוט-מיני, שמשקלו 30 ק"ג והוא נושא סוללה שמפעילה אותו במשך 90 דקות. כבר השנה מתכוונת לייצר החברה 100 יחידות

13.05.2018, 23:28 | שירות כלכליסט

אחרי 26 שנים, Boston Dynamics סוף סוף מוכנה להתחיל למכור רובוטים. מייסד החברה מארק רייברט אומר שרובוט ה-SpotMini דמוי הכלב שלה נמצא לפני תחילת ייצור ויהיה זמין לציבור לרכישה ב-2019. רייברט אמר את הדברים על הבמה של אירוע TC Sessions: Robotics של TechCrunch באוניברסיטת ברקלי.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי רייברט, הרעיון שהניע אותם לחשוב על הספוט-מיני ולפתח את הרובוט הוא המחשבה של "מה יוכל להיכנס למשרד". המייסד הסביר כי במשרד שהוא חלל העבודה המרכזי של כולנו הוא נגיש ביותר עבור יישומים עסקיים, אבל במקרה של הספוט-מיני הוא גם מתאים לבית. התאמה דואלית שמהווה יתרון משמעותי על פי התיאור של רייברט.

הספוט-מיני של בוסטון דיינמיקס נחשף בשלהי השנה שעברה, והוא מעוצב בהשראת "אחיו הגדול" שנקרא Spot. לעומת הדגמים והפרויקטים האחרים שהציגה החברה ושהיא עובדת עליהם, הספוט-מיני נראה כמי שעוצב מלכתחילה כמוצר. באתר החברה, בוסטון דיינמיקס מדגישה שספוט-מיני הוא "הרובוט השקט ביותר שבנינו". משקלו של הרובוט דמוי הכלב הוא כ-30 ק"ג והוא מסוגל לפעול במשך 90 דקות בלי להיטען.  
רובוט כלב ספוט-מיני בוסטון דיינמיקס, צילום: youtube רובוט כלב ספוט-מיני בוסטון דיינמיקס | צילום: youtube רובוט כלב ספוט-מיני בוסטון דיינמיקס, צילום: youtube

לחברה יש תכניות לבניית 100 יחידות של הרובוט למטרות מסחריות עוד השנה, ולהגביר את הייצור לקראת תחילת מכירת הרובוט לציבור הרחב ב-2019. לרובוט עדיין אין תג מחיר, אך לפי החברה עלות הייצור של אבטיפוס הספוט-מיני האחרון הייתה עשירית מזו של קודמו.  

לחברה, שמוכרת בעיקר בזכות תאוריות קונספירציה מצד נביאי יום הדין של האינטליגנציה המלאכותית, יש היסטוריה מעניינת למדי. היא נוסדה ב-1992 אחרי שנופתה מ-MIT. אחרי תקופה כחלק מחברת אלפבית, היא נרכשה ע"י סופטבנק בשנה שעברה. סופטבנק השקיעה רבות ברובוטיקה דרך קרן ה-Vision Fund שלה, וב-2015 החלה בוסטון דיינמיקס למכור את Pepper, רובוט אנושי הרבה פחות מתוחכם ממה שהיא עובדת עליו כיום.  

ג ג'ף בזוס מטייל עם ספוט-מיני ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות