אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנה ליועמ"ש, אבי ליכט, פורש מתפקידו צילום: עמית שעל

המשנה ליועמ"ש, אבי ליכט, פורש מתפקידו

שירת במשרד המשפטים ב-20 השנים האחרונות ועד לאחרונה שימש כמשנה לעניינים כלכליים ובין היתר טיפל בהגבלת שכר הבכירים ובמתווה הגז

14.05.2018, 09:06 | שירות כלכליסט

המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, יפרוש בקרוב מתפקידו ויסיים את שירותו במשרד המשפטים לאחר למעלה מ-20 שנה. כך מסר הבוקר משרד המשפטים. ליכט שימש עד לאחרונה כמשנה לעניינים כלכליים ובין היתר טיפל בהגבלת שכר הבכירים, במתווה הגז ועוד.

קראו עוד בכלכליסט

בתפקידו הנוכחי, הקים ליכט את המחלקה לניהול ולתפקידים מיוחדים בייעוץ וחקיקה, המהווה כלי ארגוני וניהולי בעל חשיבות אסטרטגית מבחינת היועץ המשפטי לממשלה. אחד הפרויקטים שבוצעו במסגרת זו, ביוזמתו ובהובלתו של ליכט, היה המדריך הפנימי לעבודת ייעוץ וחקיקה, שגובש בעבודת מטה רחבה במשך כשנה ואושר ע"י היועמ"ש.

כמו כן ליכט השלים בשנה האחורנה את הרפורמה בדיני חדלות פרעון. הרפורמה כוללת למעלה מ-400 סעיפים, ונוגעת כמעט בכל תחום במשפט האזרחי. מטרתה היא ליצור לראשונה קודיפיקציה המסדירה באופן מלא את כלל דיני חדלות הפירעון של יחידים ושל תאגידים. זאת, במטרה להביא לכלכלה הישראלית חקיקה מודרנית בתחום חדלות הפירעון הנותנת מענה לצרכי המשק ולערכים חברתיים נוספים. ליכט זכה לשבחים רבים על עבודתו זו.

אבי ליכט. פורש, צילום: דנה קופל אבי ליכט. פורש | צילום: דנה קופל אבי ליכט. פורש, צילום: דנה קופל

כמו כן, ריכז ליכט את הטיפול בשורה של סוגיות משפטיות רוחביות, בהן גם תקציב המדינה, חוק ההסדרים, עניין הצפיפות בבתי הסוהר והעתירה לבג"ץ בעניין חוק ההסדרה, והיה אמון על הטיפול בהתייצבויות היועץ המשפטי לממשלה.

לפני כן שימש כפרקליט במחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, במשך 11 שנה, וייצג את המדינה במאות עתירות מתחומי המשפט החוקתי, הרגולציה, נושאים ביטחוניים, משפט בין לאומי ויחסי דת ומדינה.

היועמ"ש אביחי מנדלבליט: "אנו נפרדים מאחד המשפטנים המצוינים והמוערכים ביותר בשירות המשפטי הציבורי, אשר חותם קריירה מפוארת בשירות המדינה. יש להעלות על נס במיוחד את תרומתו של אבי ליכט לגיבוש תורה סדורה לעבודת הייעוץ המשפטי לממשלה. ליכט היה האיש הנכון במקום הנכון ובזמן הנכון, בעל כישורים ניהוליים מוכחים, ויכולות משפטיות מעולות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות