אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מיינדספייס רוכשת חללי עבודה בהולנד צילום: אופיר אייב

בלעדי לכלכליסט

מיינדספייס רוכשת חללי עבודה בהולנד

החברה הישראלית רוכשת את קליינקנטור ההולנדית, המחזיקה בשבעה מתחמים משותפים. בעקבות זאת תחזיק מיינדספייס ב־25 מתחמים בעולם בשטח 80 אלף מ”ר

15.05.2018, 07:55 | דותן לוי

חברת מתחמי העבודה המשותפים מיינדספייס (Mindspace) רוכשת את חברת מתחמי העבודה המשותפים ההולנדית קליינקנטור (KleinKantoor), המחזיקה בשבעה מתחמים בהולנד, כך נודע ל"כלכליסט". בכך צפויה החברה הישראלית, הפועלת כיום גם בארצות הברית, בגרמניה, באנגליה ובפולין, לתקוע יתד במדינה שישית ולהחזיק בסך הכל ב־25 מתחמי עבודה משותפים בשטח כולל של 80 אלף מ”ר, שיאכלסו כ־10,000 שוכרים.

קראו עוד בכלכליסט

החברה החלה את פעילותה לפני ארבע שנים בישראל בסניף אחד במגדל בית ציון שבשדרות רוטשילד בתל אביב, וכיום היא מחזיקה ב־18 מתחמים באירופה ובארצות הברית, בין השאר בערים תל אביב, הרצליה, ברלין, מינכן, המבורג, פרנקפורט, אמסטרדם, לונדון, ורשה, וושינגטון וסן פרנסיסקו.

קליינקנטור היא חברה פרטית הנמנית עם חברות מתחמי העבודה המשותפים המובילות בהולנד. החברה פועלת בהולנד כשלוש שנים ומחזיקה בשבעה מתחמים בשטח של כ־15 אלף מ"ר במיקומים בולטים, חלקם במבנים היסטוריים במרכזי הערים אמסטרדם ואוטרכט. החברה מתפעלת מתחמי עבודה, כמו מיינדספייס, אבל אתר האינטרנט שלה נגיש פחות לחברי הקהילה, וממוצע תקופת השכירות שהיא דורשת גבוה יותר. בכוונת מיינדספייס להפוך בהדרגה את כל שבעת המתחמים הללו למתחמים שלה, בעיקר ברמת העיצוב והשירות לחברי הקהילה. על פי הערכות, מיינדספייס תידרש להשקיע מיליוני דולרים בהסבת המתחמים.  

חלל עבודה משותף של מיינדספייס, צילום: אופיר אייב חלל עבודה משותף של מיינדספייס | צילום: אופיר אייב חלל עבודה משותף של מיינדספייס, צילום: אופיר אייב

אחד השיקולים המרכזיים של מיינדספייס ברכישת קליינקנטור הוא המיקומים שלה, מיקומים מרכזיים שמכניסים אותם ללב הערים, וקהל הלקוחות הקיים שלה.

"שוק המשרדים ההולנדי רותח, במיוחד במרכזי הערים”, אמר דן זכאי, מנכ”ל ומייסד מיינדספייס, “וקיים קושי ממשי לשכור שטחי משרדים גדולים וגם קטנים. הייחודיות של קליינקנטור היא במיקומים שלה. הבניינים שלה מדהימים, בכניסה לעיר במיקומים הכי טובים. המטרה של הרכישה היא לקחת את הפעילות הזו ולהפוך אותה למיינדספייס". בכוונת מיינדספייס להכשיר את המתחמים באופן הדרגתי, כדי שיתאפשר לשמר את השוכרים הקיימים. סניף הדגל של החברה ממוקם בלב אמסטרדם, צפוי להיפתח באוקטובר ומשתרע על כ־4,000 מ"ר.

"רכישת קליינקנטור היא צעד גדול במימוש תוכנית ההתרחבות הגלובלית שלנו”, התייחס זכאי לצד האסטרטגי של הרכישה, “ותאפשר למיינדספייס להמשיך לצמוח ולבסס את מעמדה כשחקנית בינלאומית מובילה בתחום מתחמי העבודה". על קליינקנטור אמר: "יש הרבה קווי דמיון בין מיינדספייס לקליינקנטור, ובהם המחויבות לרמת שירות גבוהה לחברי הקהילה והבחירה במיקומי פרימיום במרכזי הערים למתחמים. אנו נרגשים לקראת הכניסה לשוק ההולנדי ולאמסטרדם, שנהנית מצמיחה כלכלית ומהיעדר היצע מספק של מתחמי עבודה איכותיים".

מיינדספייס נוסדה ב־2014 על ידי דן זכאי ויותם אלרואי, ומציעה גמישות לחברות המשתמשות במתחמים שלה, כלומר משכירה משרדים, קומות שלמות וחללי עבודה משותפים לחברות גדולות, בינוניות וקטנות. לפי החברה, היא אינה מאכלסת רק סטארט־אפים קטנים ועובדים עצמאיים, אלא שוכרות אצלה חברות גדולות כגון מיקרוסופט, ששכרה שטח של 3,000 מ"ר על פני שתי קומות במיינדספייס הרצליה לשלוש שנים, וחברות בינלאומיות נוספות, ובהן סמסונג, ספוטיפיי, בנק ברקליס, סימנס, לופטהנזה וענקית האינטרנט הסינית Cheetah Mobile. אחד הסניפים הבולטים של החברה ממוקם בבניין הבורסה לניירות ערך לשעבר ברחוב אחד העם 54 בתל אביב, המשתרע על 5,700 מ"ר, וכולל אקסלרטור שמופעל על ידי בנק ברקליס.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות