אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד חדשות מאכזבות מאורמת: תפרסם מחדש את דוחות השנה שעברה צילום: יוסי מסה

עוד חדשות מאכזבות מאורמת: תפרסם מחדש את דוחות השנה שעברה

לנוכח טעויות שהתגלו בנתוני רווחי המס תפרסם החברה מחדש את דוחות הרבעון השני-שלישי-רביעי של 2017 - ושל השנה כולה; בעניין תחנת הכוח בהוואי מעדכנת אורמת כי היא מבוטחת בסכום של עד 100 מיליון דולר

16.05.2018, 09:19 | מיקי גרינפלד

אורמת טכנלוגיותמוציאה הבוקר (ד') שני עדכונים מהותיים, אחד בנוגע למצב תחנת הכוח בהאווי ואחד על טעויות בכל הדוחות האחרונים שפרסמה בשנה האחרונה.   

קראו עוד בכלכליסט

אורמת מודיעה כי בכוונתה לפרסם מחדש דוחות כספיים של השנה שעברה (restatement) בשל טעויות בדיווח, ועל דחייה של הדוח המסכם המלא של הרבעון הראשון (אורמת כבר פרסמה את דוחות הרבעון הראשון שלה, אך לא את המסמך המלא - 10Q).

החברה מציינת בהודעתה כי טעות בחישוב נתוני רווחי המס מחייבים אותה להוציא מחדש את דוחות הרבעון השני, השלישי והרביעי של שנת 2017, וכך גם את הנתונים המסכמים של השנה כולה.  

אורמת מציינת כי לאחר שזיהתה פגמים בפיקוח ובהתנהלות הדיווחים הכמור, ההנהלה וועדת הביקורת של הדירקטוריון פועלים לתיקון הבעיות שנחשפו, והחברה נוקטת בשורה של פעולות לשינוי המצב. "המשקיעים לא יכולים להסתמך על הדוחות הקודמים של התקופות שצויינו, ועל כל המסמכים האחרים הנוגעים לדוחות אלה", נאמר בהודעה.

ממתינים להתייצבות - יש ביטוח

אורמת עדיין בעמדת המתנה בכל הקשור למצב תחנת הכוח פונה שבהוואי (Puna), לנוכח הפעילות הוולקנית באי המאיימת עליה (ב-3 במאי 2018 התפרץ הר הגעש Kilauea הממוקם בסמיכות לתחנת הכוח הגיאותרמית של החברה). 

בעדכון שיוצא הבוקר אומר יצחק אנג'ל מנכ"ל אורמת. "נכון לעכשיו לא נגרם כל נזק פיזי למתקנים שמעל האדמה בפונה. עם זאת, נוכל להעריך את ההשפעה של הפעילות הוולקנית על הבארות הגאותרמיות רק לאחר שהמצב יתייצב. אנו ממשיכים לעקוב אחר המצב בשיתוף פעולה עם הרשויות המקומיות".

עוד נאמר בדיווח, כי לאורמת יש פוליסת ביטוח המכסה אירועי התפרצות וולקנית ורעידות אדמה, בסכום של עד 100 מיליון דולר. החברה פנתה לנציג חברת הפיתוח והודיעה לו על האירועים.

 

יצחק אנג יצחק אנג'ל | צילום: יוסי מסה יצחק אנג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות