אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוק המט"ח: היורו נפל היום ב-1.3% מול השקל צילום: בלומברג

שוק המט"ח: היורו נפל היום ב-1.3% מול השקל

במקביל לירידה מתמשכת של המטבע האירופי בשוק העולמי, היורו נפל ל-4.236 שקלים, הדולר נחלש ב-0.2% ל-3.593 שקלים; דיווחים על משבר חוב באיטליה מול נתוני מאקרו מפתיעים לטובה בארה"ב דוחפים ביממה האחרונה את הדולר על חשבון המטבע האירופי

16.05.2018, 15:29 | שיר רייטר ומיקי גרינפלד

היורו נפל היום (ד') בשוק המט"ח המקומי במקביל לירידה מתמשכת של המטבע האירופי בשוק העולמי. היורו נחלש ב-1.3% מול השקל ושערו היציג נקבע על 4.235 שקלים. הדולר ירד ב-0.2% ושערו היציג נקבע על 3.593 שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

שטרות של 500 יורו, צילום: שאטרסטוק שטרות של 500 יורו | צילום: שאטרסטוק שטרות של 500 יורו, צילום: שאטרסטוק

ברקע להתחזקות השקל מול המטבעות המובילים - נתונים חיוביים שפירסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. התוצר המקומי הגולמי עלה ברבעון הראשון של 2018 ב-4.2% - פי שלושה מאשר ברבעון המקביל אשתקד. העלייה של התוצר ברבעון הראשון השנה משקפת עליות בהוצאה לצריכה פרטית ובהשקעות בנכסים קבועים שהושפעו מעלייה משמעותית ביבוא כלי הרכב ברבעון הראשון (כאשר המיסים על היבוא הינם חלק מהתמ"ג). התמ"ג ללא מיסים על הייבוא עלה רק ב-2.9%.

נתוני מאקרו חיוביים ומפתיעים לטובה בארה"ב הקפיצו אתמול את תשואות האג"ח האמריקאיות לנוכח הערכות בשווקים ששיפור כלכלי משמעותי יגדיל את הסיכוי לקצב העלאת ריבית גבוה יותר - הערכות שהובילו גם לעלייה חדה בדולר מול סל המטבעות ומול היורו.

לכך תורם היום החשש שהתעורר ליציבות השווקים באירופה, לאחר דיווחים שיצאו הבוקר לפיהם ממשלת איטליה שוקלת לבקש מהבנק המרכזי האירופי מחיקת חוב של 250 מיליארד יורו. גורמים רשמיים באיטליה הכחישו את הדיווחים.

בשווקים הבינלאומיים נחלש היום היורו ב-0.4% מול הדולר, וצמד המטבעות נסחר ב-1.18 דולר ליורו. גורמים בשוק מעריכים כי היורו נפגע היום גם מהדיווחים על כך שממשלת איטליה שוקלת לבקש מהבנק המרכזי האירופי מחיקת חוב של 250 מיליארד יורו. גורמים רשמיים באיטליה הכחישו את הדיווחים.

"אנחנו רואים היום המשך של התנועה מאתמול", אמר היום ויראז' פאטל (Viraj Patel) אסטרטג בכיר ב- ING FX. "המומנטום כרגע הוא לגמרי של המשך ההתחזקות הדולר, ולא נראה שמשהו יכול לעצור את תשואות האג"ח האמריקאית ל-10 שנים מלהגיע לסביבה של 3.20%", אמר פאטל (הדברים מובאים ב-CNBC).

הלירה הטורקית ממשיכה לרדת - מאבדת 0.8% מול הדולר לרמה של 4.41 לירה לדולר. ברקע למסחר -  הצהרה של הבנק המרכזי בטורקיה כי הוא יפעל על מנת לייצב את הכלכלה המקומית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות