אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם אתם משלמים יותר מדי על הסלולר שלכם?

לא מן הנמנע שבקרוב נראה המון חבילות טריפל מהסוג שכבר התרגלנו אליו, וכניסה של חברות נוספות לצד פרטנר וסלקום לשוק הטלוויזיה והתוכן

18.05.2018, 21:19 | אביב גוטר

בשבועות האחרונים שוק הסלולר בדז'ה וו, ממש כמו ב-2011 השנה שבה גולן טלקום החלה את פעילותה במסגרת רפורמת הסלולר וגרמה לצניחת מחירים דרסטית - אקס-פון, המפעילה החדשה החלה לספק שירותים וכבר "גנבה" לשורותיה 14 אלף לקוחות מהמפעילות הקיימות רק בשלושת השבועות הראשונים לפעילותה.

גם כאן, בנוסף לירידת המחירים המתמשכת מאז 2011, המחירים נחתכו, וה־29 שקל לחודש הוא ה־99 החדש.

 , צילום: טל אזולאי צילום: טל אזולאי  , צילום: טל אזולאי

המניות של פרטנר וסלקום, שכבר איבדו מתחילת השנה כשליש מערכן חוו טלטלה נוספת וחברות הסלולר מיד הגיבו בהשוואת מחירי החבילות לאלו של אקספון.

רמי לוי אפילו פתח חזית חדשה והוריד את המחיר ל-19 שקלים לחודש. ולא רק זה, אם תשימו לב גם נפחי חבילות הגלישה גדלו מאוד.

אין ספק שאנחנו, הלקוחות, המרוויחים הגדולים ממלחמת המחירים הזאת, והמפעילות צריכות עכשיו להתמודד עם תחרות כמעט בלתי אפשרית במקביל הן חייבות להגדיל את ההכנסות מכל לקוח (ARPU).

לכן לא מן הנמנע שנראה בקרוב המון חבילות טריפל מהסוג שכבר התרגלנו אליו, וכניסה של חברות נוספות לצד פרטנר וסלקום לשוק הטלוויזיה והתוכן.

תחום השיחות הבינלאומיות נותר כמעט ללא שינוי בזמן שמחירי הטיסות יורדים והישראלים כבר לא עושים עניין מחופשה בחו"ל, מחירי חבילות הגלישה והשיחות לחול נותרו יקרות, בחלק מהמקרים אפילו יותר מהחופשות עצמן. זה קרה בגלל התעלמות של משרד התקשורת מתחום השיחות הבינלאומיות, והקרב הבא כנראה יהיה בזירה הזאת.

אם החברות לא יצליחו להצמיח מנועי צמיחה חדשים, חלק עשויות לקרוס ואז נראה מיזוגים ורכישות שיובילו שוב להעלאות מחירים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
מי שחוייב יותר מדי
אין מה לרדוף אחרי חברת הטלפון. השארתם הודעה ולא חזרו כעבור יומיים? התקשרו לחברת האשראי והודיעו להן שהחיוב שגוי. הם יגידו שהם פותחים בדיקה ותהיה תשובה תוך 60 יום, תזכירו להם שהם מחוייבים להחזיר לכם את הכסף מיד אם כבר חייבו (או לא לחייב במחזור הבא), ובסוף 60 הימים אם חס וחלילה הוכיחו שאכן זה חיוב שלכם, שיחייבו אתכם אז -- זה חוק האשראי והוא מחייב אותם. ותראו זה פלא איך החברה מתקשרת, מטפלת בהכל, ומתחננת שתבטלו את הערעור על הגביה.
א.ב של ג.ד  |  23.05.18
20.
הגיע הזמן שהצרכן יחשוב גם צרכנים ולא רק מה זול
היום יותר מתמיד חשוב שיהיה שחקן קטן, לא חלק מתאגיד גדול וכרגע יש רק אחד כזה (we4g) כל כך קל היום לנייד .. כך שהסיכון קטן. לא טוב? ניידו למקום אחר. רק לפני לא הרבה זמן היו הרבה כתבות אפילו בכלכליסט ששוק הסלולר לקראת עליית מחירים - כל החברות רק חיכו לרגע ואז הגיע we4g והופ.. המחירים ירדו והחבילות עלו.. עזבתי את גולן עם 4 קווים ל we4g כי גולן בלי מיכאל גולן זו לא אותה גולן ומי שמחזק את הגדולות בשביל כמה שקלים בחודש או כי הוא חושש לנסות יכול להביא למצב שלא תהיה פה שחקנית קטנה.
j  |  19.05.18
לכל התגובות