אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רווח רבעוני ראשון לקרן מגוריט - בזכות שערוך נכסים צילום: שאול גולן

רווח רבעוני ראשון לקרן מגוריט - בזכות שערוך נכסים

קרן הריט למגורים היחידה בישראל סיימה את הרבעון ברווח נקי של 19.4 מיליון שקל - בזכות שערוך נכסים של 22.3 מיליון שקל

17.05.2018, 17:46 | אורן פרוינד

המודל של מגוריט, קרן הריט הראשונה בישראל לדיור להשכרה, מתחיל לראשונה להניב רווחים. קרן הריט שמנוהלת על ידי מתי דב (מנכ"ל) וארז רוזנבוך (יו"ר) רשמה ברבעון הראשון של 2018 רווח נקי של 19.4 מיליון שקל.

ההון העצמי של הקרן עמד בסוף שנת 2017 על 215 מיליון שקל כך שהרווח משקף תשואה של 9% על ההון. בעקבות הרווח, נכון לסוף הרבעון הראשון של 2018 ההון העצמי של הקרן עומד על 235 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

מגוריט ישראל, הינה קרן הריט למגורים הראשונה והיחידה בישראל. הקרן הונפקה בסוף שנת 2016 וגייסה הון בהיקף של כ-240 מיליון שקל. מאז גייסה הקרן עוד כ-370 מליון שקל בגיוסי אג"ח. הרווחים שהציגה בדוח הרבעוני הנוכחי לא נבעו ממאות הדירות להשכרה שרכשה הקרן אלא משערוך של 22.3 מיליון שקל שרשמה במהלך הרבעון - מתוקף המודל שלה שמאפשר לה לרכוש דירות בהנחה משמעותית בעקבות יתרון לגודל.

רווחי השערוך נרשמים רק בעת שהחברה מקבלת את הדירות בפועל. בדוח הנוכחי נרשמו הרווחים עבור שני פרויקטים של החברה מתוך תשעה פרויקטים שרכשה או יזמה עד כה. מדובר ב-34 דירות בבעלות הקרן בפרויקט 'מידטאון' בתל אביב, אשר החלו להתאכלס במהלך הרבעון החולף, וכן ב-58 דירות בפרויקט 'מגדלי שיר' בגבעת שמואל, שאכלוסן החל לאחרונה.

במצבת הדירות של מגוריט יש נכון להיום סך הכול 700 יח"ד להשכרה. ברבעון השני של 2018 החברה תתחיל מגוריט לרשום הכנסות משכירות על הדירות שנמסרו לידה ואז ניתן יהיה למדוד את טיב המודל של מגוריט ואת התשואה על ההון מהשכירות עצמה.

עד כה רכשה החברה כ-230 דירות בתל אביב, גבעת שמואל, רמת גן ורמלה, וכן זכתה בשיתוף עם קבוצת מנרב בארבעה מכרזים של חברת 'דירה להשכיר' להקמת כ-470 יחידות דיור נוספות בירושלים, ראשון לציון, חולון ובאר יעקב. נכון למועד זה הושכרו למעלה ממחצית הדירות בשני הפרויקטים בגבעת שמואל ותל אביב.  בפרויקט 'מגדלי שיר' שבגבעת שמואל הושכרו נכון להיום 39 דירות מתוך 58 היחידות שבבעלותה.

ארז רוזנבוך יו"ר מגוריט , צילום: שאול גולן ארז רוזנבוך יו"ר מגוריט | צילום: שאול גולן ארז רוזנבוך יו"ר מגוריט , צילום: שאול גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות