אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איירובוטיקס מציגה: כך מפקח רחפן אוטונומי על בניית נמל חיפה צילום: איירובוטיקס

איירובוטיקס מציגה: כך מפקח רחפן אוטונומי על בניית נמל חיפה

החברה פרסמה סרטון שמראה כיצד ניתן להשתמש ברחפנים עצמוניים כדי לייעל ולנטר את פרויקט התשתיות הגדול והמורכב ביותר שנעשה בישראל

22.05.2018, 15:33 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית איירובוטיקס מפקחת על בניית נמל חיפה החדש באמצעות הרחפנים האוטומטיים שפיתחה. הפיקוח מתבצע כחלק משיתוף פעולה של החברה עם שפיר-אשטרום, עבור מיפוי ומדידות בפרויקט בניית הנמל החדש, שמכונה נמל המפרץ.

קראו עוד בכלכליסט

פרויקט הקמת הנמל מוערך בעלות של 4 מיליארד שקל ומוגדר כפרויקט התשתיות הגדול והמורכב ביותר שנעשה בישראל, הקמתו כוללת בניית שוברי גלים ומזחים, לצד ייבוש הים ופיתוח השטח. בסיום הפרויקט הנמל צפוי לתת מענה לקיבולת של 1.1 מיליון מכולות בשנה.

מערכת הרחפנים של איירובוטיקס משמשת לצורכי סקירת אזורי ייבוש, ניטור בניית שוברי גלים ומדידת ערמות חומרים באתר. טכנולוגיה זו משפרת את מידת הדיוק והגישה למידע במהלך הבנייה, תוך הפחתת עלויות הייצור ושמירה על לוחות הזמנים של הפרויקט.

הרחפנים האוטונומיים של החברה משמשים במשך עשרת החודשים האחרונים לניטור התקדמות הבנייה וביצוע מיפוי ומדידות יומיות של השטח, ואספקת תמונות ומודלים תלת ממדיים על בסיס יומי. הרחפנים טסים במסלולים קבועים מראש, ברדיוס של עד 5 ק"מ סביב תחנת העגינה שלהם.

הרחפן של איירובוטיקס באתר הבנייה, צילום: איירובוטיקס הרחפן של איירובוטיקס באתר הבנייה | צילום: איירובוטיקס הרחפן של איירובוטיקס באתר הבנייה, צילום: איירובוטיקס

"אנו גאים לקחת חלק בפרויקט הגדול ביותר בישראל - הקמת נמל המפרץ - ולהמשיך לשרת סביבות תעשייתיות מורכבות בעזרת רחפנים אוטומטיים", אמר רן קראוס, מנכ’’ל ומייסד איירובוטיקס. "שותפות זו היא צעד נוסף בדרכנו למנף את טכנולוגיית האוטומציה שיצרנו לטובת כל אתר תעשייתי".

"רחפנים הם העתיד. השימוש ברחפני איירובוטיקס בפרויקט זה הוכיח את עצמו כבחירה יעילה, ואני משוכנע כי טכנולוגיה זו הינה בעלת ערך רב בחדשנות שאנו מציגים בתפעול אתרי בנייה", הוסיף אופיר אוזנה, מהנדס ראשי בשותפות שפיר-אשטרום של נמל המפרץ. 

תגיות