אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יבמ: תחרות בין יזמים למציאת פתרונות להצלת חיים בעת אסונות טבע צילום: צביקה טישלר

יבמ: תחרות בין יזמים למציאת פתרונות להצלת חיים בעת אסונות טבע

המתמודדים יתבקשו להעלות רעיונות לאפליקציות, פתרונות תוכנה ועוד, המבוססים על כלי התוכנה ושירותי הענן של יבמ

26.05.2018, 17:36 | גולן חזני
יבמ הודיעה בסוף השבוע כי היא קוראת למפתחים ויזמים מרחבי העולם להירתם לבניית פתרונות טכנולוגיים שיוכלו להציל חיים במוקדי אסונות טבע ולסייע לאוכלוסיות להתאושש מאירועים כמו רעידות אדמה, שטפונות והוריקנים. החברה תקצה לכך 30 מיליון דולר בחמש השנים הקרובות.

על היוזמה הודיעה החברה בכנס VivaTech בפריז, וציינה כי היא נעשית בשתפות עם הצלב האדום הבינלאומי והאו"ם.

היוזמה תתנהל כתחרות בין מפתחים מכל רחבי העולם, במסגרתה הם יתבקשו להעלות רעיונות לאפליקציות, פתרונות תוכנה, שרטוטים של אבי טיפוס ותוכניות עבודה המבוססים על כלי התוכנה ושירותי הענן של IBM, טכנולוגית בלוקצ'יין ו-IoT, ומערכות המבוססות על ווטסון - פלטפורמת הבינה המלאכותית של החברה. הצעות שכאלה יכולות להיות, למשל, מערכת לחיזוי רעידות אדמה או סופות על בסיס חיישנים, ומערכות התרעה כדי להבטיח מלאי של תרופות וחיסונים בבתי מרקחת.

התחרות, הקרויה Call for Code תחל ביוני ותימשך עד אוגוסט. במהלך החודשים הללו יתקיימו בעשרות ערים ברחבי העולם אירועים טכנולוגיים וסדנאות לקהילות המפתחים המקומיות - וביניהם גם אירוע בתל אביב. הרעיון הזוכה יקבל 50 אלף דולר ויוכרז בספטמבר. השלוחה הישראלית של החברה מנוהלת ע"י דניאל מלכה.

רעידת האדמה במקסיקו ב-2017, צילום: רויטרס רעידת האדמה במקסיקו ב-2017 | צילום: רויטרס רעידת האדמה במקסיקו ב-2017, צילום: רויטרס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות