אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשת מנהלת משא ומתן לרכישת אתר וואלה מקבוצת בזק

רשת מנהלת משא ומתן לרכישת אתר וואלה מקבוצת בזק

הזכיינית מצטרפת לשורת גופים בשוק התקשורת שהביעו עניין ברכישת האתר, בהם קבוצת RGE המחזיקה גם בערוץ 10

27.05.2018, 13:52 | אביב גוטר

רשת 13 מנהל משא ומתן לרכישת אתר וואלה מידי קבוצת בזק, כך נודע ל"כלכליסט". הזכיינית מצטרפת לשורת גורמים נוספים בשוק התקשורת שהביעו עניין באתר, בהם קבוצת RGE.

קראו עוד בכלכליסט

ביום חמישי האחרון פרסמה קבוצת בזק את הדו"חות הכספיים שלה, שלווה בדיווח מהותי כי הדירקטוריון בוחן את מכירת האתר. עם זאת, בשוק התקשורת לא הופתעו מהודעתה של בזק, שכן גם בעל השליטה הקודם שאול אלוביץ' היה מעוניין למכור את האתר בעקבות הפסדים כלכליים. בנו של אלוביץ', אור, טען אף באחת מחקירותיו במסגרת תיק 4000 כי הוא פועל למכירת האתר שמהווה נטל על קבוצת בזק. על פי ההערכות של גורמים בשוק, מחירו של אתר וואלה נאמד בכ-200 מיליון שקל, אולם הפרשיות האחרונות וההשקעה הגדולה באולפן הטלוויזיה שהסבה לאתר הפסדים של עשרות מיליוני שקלים פגעו בערכו.

אלוביץ' רכש את השליטה באתר וואלה (75%) ב-2010, מעט אחרי שרכש את בזק, מתוך מטרה להפוך את בזק לקבוצת תקשורת כוללת. ב-2012 הפסיקה וואלה להיסחר בבורסה לאחר שבזק רכשה את יתר המניות מהציבור ומחקה אותה ממסחר. ב-2014 מכר אתר וואלה את אתר יד2 לתאגיד המדיה הגרמני אקסל שפרינגר תמורת 806 מיליון שקל, שהכניסה לבזק כחצי מיליארד שקל בדיבידנד.

בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק, שאול אלוביץ בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק, שאול אלוביץ'. האתר היווה נטל על הקבוצה | צילום: מוטי קמחי בעל השליטה לשעבר בקבוצת בזק, שאול אלוביץ

רשת 13 הייתה אחת משתי זכייניות שהפעילו את ערוץ 22 עד נובמבר האחרון, אז הסתיימו השידורים במסגרת הערוץ וכל אחת מהזכייניות החלה לשדר בערוץ עצמאי. במסגרת פיצול הערוץ השני הוחלט כי חברת החדשות תמשיך לשדר בשני הערוצים במקביל, לתקופה של שלוש שנים לפחות שלאחריה יתבצע הליך במב"י. בשני הערוצים נערכים ליום שבו יצטרכו להחליט על עתיד חברת החדשות המשותפת, כאשר אחת מהאפשרויות שעלו על הפרק מבחינת רשת היא להתמזג עם ערוץ עשר.

שני הערוצים רושמים נתוני צפייה נמוכים בהשוואה לתקופה שלפני הפיצול, וממעטים להוביל את טבלאות הרייטינג היומיות. אולם ברשת מקווים שעליית האח הגדול, אחת מתכניות הדגל החדשות של הערוץ, תצליח לשנות את המגמה שכבר על המרקע, שכן בכל הנוגע לדיגיטל רשת רושמת גידול במספר הצפיות באתר, ובעמודי הערוץ ברשתות החברתיות. על פי נתוני רשת, מאז עליית האח הגדול לשידור לפני כשלושה שבועות נרשמו כ-150 אלף הורדות לאפליקציה ו-12.5 מיליון צפיות באתר ובאפליקציה.

מרשת 13 נמסר: "אנו לא מנהלים את ענייננו העסקיים בתקשורת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות