אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב: האוצר הצליח לעכב הצעת חוק להחלשת סלינגר צילומים: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

שוב: האוצר הצליח לעכב הצעת חוק להחלשת סלינגר

על רקע התנגדות האוצר, נדחה בחודש דיון בהצעת חוק לפיה כל החלטה של הממונה על שוק ההון תעבור אישור של ועדת הכספים

27.05.2018, 17:35 | רחלי בינדמן
הדיון שהיה אמור להתקיים היום (א') בוועדת שרים לחקיקה ביחס להצעת החוק של ח"כ נורית קורן (ליכוד) להחלשת סמכויות הממונה על שוק ההון - נדחה בחודש. זאת על רקע התנגדות מצד משרד האוצר.

קראו עוד בכלכליסט

הצעת החוק נחשפה לראשונה ב"כלכליסט" ומלכתחילה סיכויה היו קלושים. אלא שבסוף השבוע התברר כי שרת המשפטים איילת שקד הביעה תמיכה בהצעה שלפיה כל החלטת הממונה על שוק ההון תעבור אישור של ועדת הכספים - גם אם מדובר בחוזר בלבד ולא בחוק או תקנות. אלא שבדומה להצעת חוק קודמת שיזם ח"כ יואב קיש, אף הוא מהליכוד, בלחץ משרד האוצר ושר האוצר משה כחלון, הדיון בהצעה נדחה שוב ושוב.

לפי ההערכות, גם שקד ידעה שלסיכויי ההצעה של קורן היתכנות נמוכה, אך מכיוון שגם קורן וגם נשיא לשכת עורכי הדין אפי נוה שתמך בהצעה חברים בוועדה למינוי שופטים, לא הזיק לה להביע בהם תמיכה שעשויה לסייע לה בהמשך. הצעת החוק - הגם שנראת פרסונלית ביחס לממונה על שוק ההון דורית סלינגר - הייתה ממילא רלוונטית למחליף הצפוי שלה, שכן היא מסיימת את תפקידה בסוף אוגוסט.

סלינגר וכחלון, צילומים: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן סלינגר וכחלון | צילומים: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן סלינגר וכחלון, צילומים: אלכס קולומויסקי, אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות