אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בנכסים ובנין לא מודאגים ממצב שוכרת העוגן: "יש הצדקה למודל של WeWork"

בנכסים ובנין לא מודאגים ממצב שוכרת העוגן: "יש הצדקה למודל של WeWork"

ה־EBITDA הרבעוני של חברת הבנייה עמד על 167 מיליון שקל, עלייה של 6.5% לעומת הרבעון מקביל

31.05.2018, 07:22 | אורן פרוינד

" WeWork שווה 20 מיליארד דולר. זו חברה חזקה וטובה. ייקח לה זמן להתייצב מבחינת תזרים מזומנים, אבל אני לא מוטרדת לגביה. יש הרבה חברות בתחום חללי העבודה בישראל, ויש הצדקה גדולה למודל שלה". כך אמרה אתמול (ד') מנכ"לית נכסים ובנין סגי איתן לגבי שוכרת עוגן של החברה, שסובלת מתזרים מזומנים שלילי ואג"ח שנסחרות בתשואה של כ־9%.

קראו עוד בכלכליסט

WeWork, ששוכרת מנכסים ובניין שש קומות במגדל תוצרת הארץ בתל אביב, תכננה הנפקה בבורסת המקומית אבל נסוגה לאור דרישות הגופים המוסדיים לספק ביטחונות ולחשוף את נתוניה הכספיים.

סגי איתן. "יש ביקוש לחללי עבודה" סגי איתן. "יש ביקוש לחללי עבודה" סגי איתן. "יש ביקוש לחללי עבודה"

נכסים ובנין שבשליטת דסק"ש ובראשות אדוארדו אלשטיין דיווחה אתמול על הכנסות נקיות משכירות (NOI) של 170 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2018, עלייה של כ־5% ביחס לרבעון המקביל. ה־EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) ברבעון הסתכם ב־167 מיליון שקל, עלייה של 6.5% לעומת הרבעון המקביל. תזרים המזומנים מפעילות שוטפת של החברה הסתכם ברבעון הראשון ב־182 מיליון שקל, עלייה של 26%.

"ב־2018, כמו ב־2019, צפויים ביקושים גדולים של חברות הייטק למשרדים ולחללי עבודה", אמרה איתן. "חברות גדולות כמו WeWork, נובה ואמזון באו לישראל ושכרו שטחים חדשים, וישנן גם תוספות שטחים של חברות קיימות".

לגבי שוק הדיור, שבגזרתו רשמה נכסים ובנין ירידה של 30% ומכרה 51 דירות חדשות ברבעון, אמרה איתן: "יש ירידה בכמות המכירות של הדירות בישראל, אבל יש גם ירידה בהתחלות הבנייה. בגלל שמוכרים פחות דירות, היזמים מתחילים בניינים חדשים בקצב איטי. בנתניה, למשל, יש לנכסים ובנין שכונה שמתקדמת בשלושה שלבים: הראשון אוכלס, השני נמכר והשלישי מתחיל להימכר. נמכרו 240 מתוך 244 דירות ועד שלא יימכרו כולן, לא נתחיל בניין חדש. פחות פרויקטים מתחילים בשוק, וזה יביא בסוף לעליית מחירים".

לנכסים ובניין יש יתרות נזילות של 2.7 מיליארד שקל, נכסים מניבים בישראל ונכסים מניבים בחו"ל, שהעיקריים שבהם כוללים את מגדל HSBC בשדרה החמישית במנהטן ופרויקט Tivoli בלאס וגאס, יחד עם אי.די.בי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות