אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: ראש העיר חדרה הוא הבכיר שנעצר בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים צילום: גיל נחושתן

הותר לפרסום: ראש העיר חדרה הוא הבכיר שנעצר בחשד לשוחד, מרמה והפרת אמונים

ראש עיר שלישי בחדרה שמסתבך בפלילים: הותר לפרסום כי צביקה גנדלמן נעצר במסגרת פרשת שחיתות חדשה ברשות מקומית. גנדלמן חשוד כי הוא ואחרים ניצלו את תפקידם כדי לקדם אינטרסים של אחרים. יחד עמו נעצרו נהג, בכירה בלשכתו וקבלן ששימש בתפקיד בכיר בעירייה בעבר; לפיד השעה את גנדלמן מחברותו ב"יש עתיד"

04.06.2018, 12:08 | ynet
ראש העיר חדרה צביקה גנדלמן הוא החשוד בפרשת השחיתות החדשה והוא נעצר לצד נהג שלו, ראשת הלשכה וקבלן ששימש בעבר כממלא מקום ראש העיר. גנדלמן חשוד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.

קראו עוד בכלכליסט

על פי החשד, ראש העיר והבכירים פעלו לכאורה במסגרת תפקידם על מנת לקדם תועלתם של אחרים וזאת בניגוד לחוק. עם מעצרם, נערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם. גנדלמן מיוצג על-ידי עורך הדין ליאור אפשטיין.

גם שני ראשי העיר הקודמים באותה עירייה נעצרו בעבר. ישראל סדן ריצה שמונה חודשי מאסר בפועל לאחר שהורשע במתן שוחד. חיים אביטן, קודמו של גנדלמן בתפקיד, נחשד בעבירות שוחד, אך הפרקליטות הודיעה בשנת 2015 על סגירת התיק נגדו בטענה של חוסר ראיות מספיקות. מעיריית חדרה נמסר היום: "העירייה משתפת פעולה עם החקירה. העבודה חזרה לסדרה. לא ידוע לנו על מה וסביב מה החקירה". 

הקבלן שנעצר, בעברו נבחר ציבור, הורשע לפני שבע שנים בבעילה אסורה ונידון לשישה חודשי מאסר בפועל שהומרו לעבודות שירות. לאחר גזר הדין באותה עת אמר הקבלן: "מודה לקב"ה ולשופט שהבין כי לא מדובר כאן במשפט של עבירות מין אלא במשפט שסבב סביב טוהר המידות. הייתה כאן רדיפה של יחידת 433 וניסיון של הפרקליטות לתפור לי תיק. החלטתי להיות חכם ולא צודק וקיבלתי את העסקה שהוצעה לי. למרות הקלון, אמשיך לעסוק בעשייה ציבורית".

צבי גנדלמן, צילום: גיל נחושתן צבי גנדלמן | צילום: גיל נחושתן צבי גנדלמן, צילום: גיל נחושתן

בעבר פורסם תחקיר, שממנו עלה כי חבר של גנדלמן שנעצר הרוויח מקרקע ציבורית כשהפעיל חניונים בעיר. על אף החברות, גנדלמן נמנע לכאורה מהפקעת הקרקע והצביע בדיונים על עסקי חברו במתחם.

שירלי עודד, חברת אופוזיציה במועצת העיר, אמרה בישיבת מועצה ב-2016 לראש העיר, שנעצר היום: "אתה לא יכול לסתום פיות ואתה לא יכול להתנהל בשלטון דיקטטורי, שלטון מושחת ושלטון שמשלם למקורבים כדי שיצלמו כל מיני ישיבות מועצה". היא תהתה אם "ראש העיר מתכוון לתפור ג'וב למקורב בתמורה לכך שסייע לו בבחירות", כשהיא מתכוונת לנהג, שגם הוא נעצר היום. 

לדברי עודד, בישיבה קודמת השיב ראש העיר "אני לא יודע מי זה". היא אמרה כי "התמונות מוכיחות כמה הוא סייע לו בתקופת הבחירות. האם הוא יועץ, בורר, דובר, האם הוא מושך בחוטים? מדוע בישיבות מועצה הוא נכנס ולוחש באוזניו של ראש העיר? מדוע הוא מתחבק איתו בכל כנס אפשרי? מדוע הוא נכנס לכנסים עם תג של עובד עירייה?".

עודד פרסמה הבוקר פוסט בעמוד הפייסבוק שלה: "זהו יום עצוב לעיר. אין בי שמחה לאיד על מעצר של אנשים. כבר ארבע שנים אני טוענת שהשחיתות בעירייה נוגעת בכל פינה. ארבע שנים אני יודעת שבעיר שלנו מתקבלות החלטות משיקולים לא ענייניים ובעיקר החלטות שמיטיביות עם מקורבים על חשבון התושבים".

עוד כתבה: "לכל אורך הדרך הושמצתי והושחרתי. תחילה טענו שניסיתי לסחוט את ראש העיר, שכל מה שאני רוצה זה תפקיד, אבל ידעתי את האמת. אני מאמינה שמשטרת ישראל ורשויות החוק ידרשו לתת תשובות במקום שאני קיבלתי רק זלזול והתעלמות". 

יו"ר האופוזיציה בעירייה אוהד מרחב אמר הבוקר ל-ynet: "אני מאחל לראש העיר שהדברים יתבררו כלא נכונים על אף שאנחנו יריבים פוליטים. עם זאת, מהניסיון ומהידע שיש לי, הדברים זעקו לשמיים בשנים האחרונות. הגשתי לפני כמה חודשים יחד עם עוד אנשים תלונה ללהב 433. התרענו על התנהלות שנראתה לנו לא חוקית, כמו מינויים פוליטיים, שימוש בכוח המשרה ועוד, בין היתר בגלל ממצאי דו"ח מבקר המדינה. עם זאת, אציין כי לא הייתי רוצה לראות את השלטון פה מתחלף באמצעות חקירות משטרה. אני מאמין בדמוקרטיה ורק כך נחליף את השלטון".

בתוך כך, יו"ר מפלגת יש עתיד השעה את גנדלמן מחברותו במפלגה, זאת לאור החשדות נגדו במעורבות בשוחד, מרמה והפרת אמונים. "הנוהל ביש עתיד חד וברור: איש ציבור שנפתחה נגדו חקירה פלילית ישעה את עצמו מכל תפקידיו באופן מיידי וחברותו במפלגה תופסק עד לבירור העניין. אנחנו מקווים שהחשדות יתבררו כשווא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות