אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפיטורים במפעל טבע אשדוד יידחו: ביה"ד לעבודה האריך עד סוף החודש את הצו המונע צילום: אבי רוקח

הפיטורים במפעל טבע אשדוד יידחו: ביה"ד לעבודה האריך עד סוף החודש את הצו המונע

חברת טבע החליטה כי המפעל המונה 175 עובדים באשדוד ייסגר כבר בתוכנית ההתייעלות שהציגה בתחילת השנה. מאז ההסתדרות הגישה תביעה לעכב את הפיטורים עד למיצוי המו"מ למכירת המפעל

06.06.2018, 15:03 | דרור רייך

חברת טבע החליטה כי המפעל המונה 175 עובדים באשדוד ייסגר כבר בתוכנית ההתייעלות שהציגה בתחילת השנה. מאז ההסתדרות הגישה תביעה לעכב את הפיטורים עד למיצוי המו"מ למכירת המפעל.

ביה"ד האזורי לעבודה בב"ש שלח את הצדדים לדון בעניין וכעת תם הזמן. אך בדיון נוסף שנערך היום (ד') ביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע דחה שוב את המועד לפיטורי העובדים במפעל טבע אשדוד עד לסוף יוני, על מנת לאפשר המשך הידברות בין הצדדים.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה ניתנה לאחר שבית הדין, בראשות השופט יוחנן כהן, השתכנע כי נעשה מאמץ מצד משרד הבריאות לייצר פתרון שיאפשר את הפעלת המפעל, לאור חשיבותו החיונית. בית הדין גם קרא לגורמים לפעול במהירות המירבית להגעה להסדר, וקבע דיון נוסף במעמד הצדדים ב-28 ביוני.

הפגנת עובדי טבע באשדוד, בדצמבר האחרון, צילום: אבי רוקח הפגנת עובדי טבע באשדוד, בדצמבר האחרון | צילום: אבי רוקח הפגנת עובדי טבע באשדוד, בדצמבר האחרון, צילום: אבי רוקח

אשדוד הוא המפעל החמישי שבכוונת טבע לסגור, כחלק מהתוכנית להפחית את כוח העבודה בארץ בכ-20%. המפעל באשדוד הוא ספק ציוד לבתי חולים ולקופות חולים, בראש ובראשונה של תמיסות עירוי (אינפוזיה). מעבר לכך, מספק המפעל בין היתר מכשור לחדרי ניתוח, למעבדות ולדיאליזות ואינקובטורים לפגיות.

ההחלטה של טבע היא שכמחצית מהעובדים יפוטרו בחודשים הקרובים, והשאר יעזבו עם הסגירה הסופית של המפעל במרץ 2019.

טבע מסרה בתגובה: "טבע פועלת ותמשיך לפעול במשותף עם משרד הבריאות וההסתדרות על מנת למצות כל אפשרות למציאת פתרון הולם לכל הצדדים בהקדם האפשרי".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות