אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלה שלושת המועמדים הסופיים למנכ״ל התעשייה האווירית צילום: אתר חיל האוויר, התעשייה האווירית

בלעדי לכלכליסט

אלה שלושת המועמדים הסופיים למנכ״ל התעשייה האווירית

ל"כלכליסט" נודע כי שלושת המועמדים שיעלו לישורת האחרונה הם סמנכ"ל הכספים של החברה אייל יוניאן, ראש חטיבת טילים וחלל בועז לוי והאלוף במיל' נמרוד שפר המשמש כיום כסמנכ"ל אסטרטגיה ומו"פ. ‎לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית התמודדו יותר מ-20 מועמדים

07.06.2018, 13:41 | גולן חזני

‎ועדת האיתור לבחירת המנכ"ל הבא של התעשייה האווירית בחרה בשלושה מועמדים שיעלו לישורת האחרונה. לכלכליסט נודע כי שלושת המועמדים הם סמנכ"ל הכספים של החברה אייל יוניאן, ראש חטיבת טילים וחלל בחברה בועז לוי והאלוף במיל' נמרוד שפר המשמש כיום כסמנכ"ל אסטרטגיה ומו"פ. הוועדה פונה בימים אלה למועמדים נוספים בטרם תקבל החלטה סופית, אך כפי שזה נראה כעת - המנכ״ל הבא יהיה אחד מהשלושה.

קראו עוד בכלכליסט

‎לתפקיד מנכ"ל התעשייה האווירית התמודדו יותר מ-20 מועמדים כשמדובר באחת החברות הממשלתיות הגדולות במשק, המעסיקה 15,000 עובדים ואחראית על ייצור מגוון רחב של מוצרים כגון מל"טים וטיל החץ.

מימין נמרוד שפר, בועז לוי ואייל יוניאן המועמדים הסופיים לתפקיד מנכ״ל התעשייה האווירית, צילום: אתר חיל האוויר, התעשייה  האווירית מימין נמרוד שפר, בועז לוי ואייל יוניאן המועמדים הסופיים לתפקיד מנכ״ל התעשייה האווירית | צילום: אתר חיל האוויר, התעשייה האווירית מימין נמרוד שפר, בועז לוי ואייל יוניאן המועמדים הסופיים לתפקיד מנכ״ל התעשייה האווירית, צילום: אתר חיל האוויר, התעשייה  האווירית

‎הוותיק מבין המועמדים ביחס לשנות העבודה בחברה הוא בועז לוי. לוי החליף בתפקידו כראש חטיבת הטילים לפני כשש שנים את יוסי וייס שמונה למנכ"ל החברה ועומד לפרוש בימים הקרובים. לוי עובד בתעשייה האווירית מ-1990, ובין היתר שימש כראש תוכנית 'חץ'.

‎מועמד נוסף הוא סמנכ"ל הכספים אייל יוניאן שעובד בתעשייה האווירית כשש שנים. קודם לכן כיהן כסמנכ"ל הכספים של קבוצת סקופ מתכות. בין תפקידיו בעבר כיהן יוניאן כמנכ"ל עיריית כפר-סבא, מנהל ביקורת בכיר במח' הייטק ומח' מיזוגים ורכישות במשרד רואי חשבון קוסט-פורר-גבאי את קסירר וחבר ועדת ההשקעות של קרן ההשתלמות של עובדי הרשויות המקומיות.

‎המועמד השלישי הוא האלוף במילואים נמרוד שפר. שפר הצטרף לתעשייה האווירית לפני מספר חודשים ומונה לסמנכ"ל אסטרטגיה. שפר החל את הקריירה הצבאית שלו כטייס קרב וטיפס עד לצמרת חיל האוויר שם שימש כראש מטה חיל האוויר. בתפקידו האחרון בצה"ל טרם שחרורו כיהן כראש אגף התכנון.

‎בימים הקרובים צפויה ועדת האיתור להמליץ על המועמד הסופי לתפקיד ואז יועבר המועמד לדיון ואישור בדירקטוריון החברה ולאחר מכן לאישור שר הביטחון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
איני מכיר את כל המועמדים לתפקיד הבכיר אך מכיר אני טוב מאוד את.....
איני מכיר את כל המועמדים לתפקיד הבכיר אך מכיר אני טוב מאוד את בועז לוי. בועז ואני עבדנו יחד על פרויקט החץ על תקופה שנמשכה כחמש שנים. בועז הוא מהנדס מוכשר שטיפס בסולם התפקידים בתעשייה האוירית, ממהנדס בקרה עד לתפקיד הנוכחי. הניסיון שצבר בעבודתו לא יסולא בפז. מהנדס שגדל במערכת ומכיר אותה משלל צדדים. אין ספק שבועז הוא מועמד ראוי ומתאים לתפקיד מנכ"ל התעשייה האוירית.
Eli  |  15.06.18
20.
כמשקיף מהצד, לאחר עיון בפרטי המתמודדים עולה בברור שבועז לוי המתאים ביותר
איני מכיר כלל את תע"א אך מעיון בפרטי המתמודדים עולה תמונה מהירה של עדיפות לבועז לוי. התפקידים שביצע בועז לוי והניסיון שצבר עם השנים נראים כענייני הליבה של התעשייה האווירית שדורשים הבנת עומק. יש להיזהר ממנהלים מבריקים חסרי מספיק ניסיון עומק כפי שקרה בטבע עם ארז ויגודמן שעל פניו נראה שהביא את טבע להתמוטטות.
יחזקאל  |  10.06.18
18.
איייל הבירוקרט
צריך להכיר את האדם והאישיות כדי להבין שאייל יוניאן הוא איש כספים שלא מכיר כלל את עולם התוכן של תעשייה אווירית, לא מכיר את הפרויקטים שלה ואלה מעולם לא עניינו אותו, אין לו כלל יכולת לתקשר עם לקוחות על הבעיות המבצעית שלהם ועל הפתרונות שמציעה החברה. הוא חסר יכולת ורקע לתקשר איתם. (לא ברור איזו יכולת פנומנלית יש לו להניע מהלכים)הוא גם מעולם לא ניהל מו"מ עם לקוח ובתחוך החברה הרבה לברוח מלקיחת אחריות. אסטרטגיה - יש לו: אנשי הכספים הם האדונים שמנהלים את החברה וכל היתר הם מזן נחות שאינם מבינים כלום. האמת - כל זה לא משנה כי למרות הכל סגרו שבתמיכה הנכונה הוא יהיה המנכ"ל
לענת  |  09.06.18
לכל התגובות