אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האקרים סינים גנבו מצי ארה"ב מידע סודי על צוללות וטילים צילון: US Navy

האקרים סינים גנבו מצי ארה"ב מידע סודי על צוללות וטילים

בתחילת השנה הצליחו תוקפי סייבר לחדור למערכות קבלן נשק של הצי, ולגנוב מידע בהיקף של מאות גיגה-בייט; בין היתר, השיגו פרטים על טיל עתידי שנמצא בפיתוח, על ספינות שונות ועל יכולות הריגול של צוללות גרעיניות אמריקאיות

10.06.2018, 13:33 | רפאל קאהאן
מחשבים של אחד מקבלני הייצור הביטחוניים הגדולים של צי ארה"ב נפרצו על ידי האקרים בשליחות ממשלת סין. לפי דיווח של הוושינגטון פוסט, ההאקרים הצליחו להניח יד על מידע רגיש שנוגע לפיתוח של אמצעי לחימה ימיים עתידיים של הצי האמריקאי. בין השאר, גנבו תוכניות סודיות לפיתוח טיל חדש נגד ספינות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי מקורות במערכת הביטחון האמריקאית, הפריצות עצמן בוצעו בינואר ובפברואר השנה. ההאקרים הצליחו לפצח את רשת המחשבים של קבלן ביצוע עבור מרכז ללוחמה תת-ימית של הצי, הארגון העיקרי לפיתוח נשק חדש עבור צי ארה"ב.

צוללת תקיפה אמריקאית, צילום: ויקיפדיה צוללת תקיפה אמריקאית | צילום: ויקיפדיה צוללת תקיפה אמריקאית, צילום: ויקיפדיה

הפריצה הניבה להאקרים מאגר מידע בגודל 614 גיגה-בייט ובו פרטים אודות תכנית חסויה בשם Sea Dragon, מידע על מערכות חיישנים, מידע על מערכות הצפנה לתשדורות רדיו של צוללות וספריה שלמה של אמצעי הלוחמה האלקטרוניים שנמצאים בשימוש הצוללות הגרעיניות של הצי.

על פי החשד, המידע אוחסן על שרת ברשת לא מאובטחת של הקבלן. הפריצה מהווה חלק מהמאמצים המתמשכים של בייג'ינג לשים את ידיה על טכנולוגיה צבאית אמריקאית. בעבר כבר יוחסו פריצות לקבלני ייצור בטחוניים אמריקאיים להאקרים סינים וביניהן הפריצה הידועה למחשבי לוקהיד-מרטין שהניבה את התכניות של ה-F-35 לפני מספר שנים.

 

 

ככל הנראה שהרכיב הבעייתי ביותר בפריצה האמורה הוא גניבת מידע על יכולותיהן האלקטרוניות של הצוללות; צוללות מתפקדות בעיקר ככלי איסוף מודיעין, שמיירטים תשדורות שונות ומספקים כך מידע ערכי באופן חשאי ביותר. אם בידי ממשלת סין נמצא קטלוג יכולות האיסוף של הצי, יוכל צבאה להתגונן מפני הריגול הזה, ובמקביל, לפתח כלי ריגול מתקדמים יותר לפעולת נגד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות