אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת השרים אישרה: מבוטחי הקופות יוכלו לקבל תרופות בכל בתי המרקחת צילום: גלעד קוולרצ'יק

ועדת השרים אישרה: מבוטחי הקופות יוכלו לקבל תרופות בכל בתי המרקחת

עפ"י הצעת החוק, מבוטחים יוכלו לבקש גם טופס ידני של מרשמי התרופות, ולקבל שירות בכל אחד מבתי המרקחת המורשים ברחבי הארץ. כיום מבוטחים יכולים לקבל תרופות בבתי המרקחת של הקופות או ברשתות הפארם שבהסכם עם הקופות

10.06.2018, 16:23 | ספי קרופסקי

ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') הצעת חוק לפיה מבוטחי הקופות יוכלו לממש מרשם בכל בתי המרקחת בישראל. מדובר בתיקון לחוק בריאות ממלכתי שצפוי לשים סוף למצב הנוכחי שבו קופות החולים נקשרות עם בתי מרקחת שבבעלותן או עם אחת מרשתות הפארם הגדולות.

קראו עוד בכלכליסט

המשמעות היא שבקרוב תירשם הקלה משמעותית למבוטחים שיוכלו לקבל תרופות בכל בית מרקחת מורשה, וגם הקלה מסוימת עבור בתי המרקחת הפרטיים שבשנים האחרונות חוו קשיים בשל הסכמי הקופות מול רשתות הפארם הגדולות ובתי המרקחת שברשותם. ההסכמים הללו צמצמו משמעותית את הסכמיהם מול הקופות ופגעו בהכנסותיהם.

ארכיון, צילום: בלומברג ארכיון | צילום: בלומברג ארכיון, צילום: בלומברג

בעבר בתי מרקחת פרטיים היו מקושרים בהסכמים מול קופות החולים והצרכן יכול היה לבחור היכן לרכוש את תרופותיו. מצב זה השתנה, כאמור, בשנים האחרונות – בין השאר בשל השימוש התדיר במרשמים דיגיטליים שמצד אחד הקלו על מבוטחים לקבל שירות ללא צורך בניירת, אך במקביל יצרו תלות מסוימת באותן רשתות גדולות שפעלו מול הקופות שכיבדו את המרשמים הדיגיטליים.

במסגרת הצעת החוק הנוכחית, שתובא בקרוב להצבעה בכנסת, יתאפשר למבוטחים לבקש גם טופס ידני במידה ויחפצו בו, ולקבל שירות בכל אחד מבתי המרקחת המורשים. מדובר בשינוי מהותי עבור מבוטחים רבים שנאלצים לעתים לעשות דרכם לבתי מרקחת רחוקים יותר מאלה הנמצאים בסביבת מגוריהם, וזאת בשל ההסכמים הכובלים.

מאחורי הצעת החוק ניצבת שורה של חברי כנסת, ובהם עודד פורר, חמד עמאר, יוליה מלינובסקי ורוברט אילטוב (ישראל ביתנו) וכן אחמד טיבי (הרשימה המשותפת). בעבר הוגשו הצעות דומות גם על ידי חברי הכנסת גילה גמליאל ויואב קיש (ליכוד) ועוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות