אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אינטרנט זהב גייסה 99 מיליון שקל בהנפקת מניות צילום: אוראל כהן

אינטרנט זהב גייסה 99 מיליון שקל בהנפקת מניות

החברה שבמחזיקה בשליטה בבזק גייסה 45 מיליון שקל מהציבור ו-54 מיליון שקל מהבנקים הנושים של יורוקום; ל"כלכליסט" נודע כי אלטשולר שחם ואי.די.בי פתוח רכשו את כמות המניות הגדולה ביותר

11.06.2018, 19:17 | גולן חזני

אינטרנט זהב סיימה לפני שעה קלה בהצלחה את הנפקת המניות שלה, בגיוס של 99 מיליון שקל. החברה שבמחזיקה בשליטה בבזק, גייסה 45 מיליון שקל מהציבור ו-54 מיליון שקל מהבנקים הנושים של החברה האם שלה יורוקום: דיסקונט, הפועלים והבינלאומי. המניות גויסו במחיר המקסימלי של 11.25 שקל למניה. ל"כלכליסט" נודע כי אלטשולר שחם ואי.די.בי פתוח רכשו את כמות המניות הגדולה ביותר. אלטשולר שחם יהפוך לבעל עניין בחברה,  ואילו אי.די.בי פתוח שהשקיעה כ-10 מיליון שקל תחזיק בכ-3.5% מהחברה.

קראו עוד בכלכליסט

החברה הנפיקה גם אופציות הניתנות למימוש במחיר של 11 שקלים למניה שיוכלו להזרים לקופתה עם מימושן 44 מיליון שקל נוספים. סכומי הגיוס יסייעו לחברה להתמודד עם תשלומי האג"ח לבעלי החוב שלה בהיקף 785 מיליון שקל. את הגיוס הובילה איפקס חיתום בראשות אהרון סמרה שגם רקח את מבנה ההנפקה.

ההנפקה התקבלה בשביעות רצון גם אצל המנהלים המיוחדים של יורוקום עורכי הדין פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון, שבעקבות ההנפקה ינסו למממש את מניות אינטרנט זהב שבידי הבנקים במחיר טוב יותר מבשבוע שעבר.

כזכור הבנקים עיכבו את ההנפקה בשבוע שעבר שהיתה אמורה להתבצע במחיר נמוך יותר, אם כי בדרך דיווחה החברה על הצעות מגופים זרים לרכישת ביקום, מה שהקפיץ את המניה. שלושת הבנקים צפויים למנות מחר דירקטורים בדירקטוריון אינטרנט זהב שיפחיתו מהעצמאות של המנכ"ל דורון תורג'מן.

 דורון תורג דורון תורג'מן מנכ"ל אינטרנט זהב | צילום: אוראל כהן  דורון תורג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות