אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נמרודי ובלוטרייך התפשרו: מניות סקייליין ישראל יחולקו בין הצדדים צילום: ורדי כהנא

נמרודי ובלוטרייך התפשרו: מניות סקייליין ישראל יחולקו בין הצדדים

במסגרת הסכם גישור שחתמו החברות נקבע כי הכשרת הישוב של נמרודי תחזיק בכ-20.5% ממניות סקייליין

12.06.2018, 14:23 | חזי שטרנליכט

הכשרת הישוב שבשליטת עופר נמרודי הגיעה להסכם פשרה עם חברת הנדל"ן מישורים שבשליטת גיל בלוטרייך והמיליארדר הקנדי, אלכס שניידר. החברות חתמו על הסכם גישור לאחר הליך שניהלו בשנה החולפת.

קראו עוד בכלכליסט

בתחילת 2017 הגישה הכשרת הישוב תביעה נגד מישורים וסקייליין ישראל, חברה פרטית שמחזיקה בסקייליין אינווסטמנט, שבה היו שותפות יחדיו הכשרת הישוב ומישורים, בטענת להפרת חובת אמון וזהירות והפרת הסכמים לכאורה. בעקבות הסכם הגישור צפויה הכשרת הישוב להסיר את התביעה.

בעקבות הסכם הגישור הכשרת הישוב צפויה לקבל כ-3 מיליון שקל מחברת מישורים והיא תהיה זכאית לחלק שלה בדיבידנדים של חברת סקייליין ישראל, חברה פרטית שדרכה מחזיקות הכשרת הישוב ומישורים ב-65% ממניות סקייליין הציבורית. כתוצאה מהתהליך יחולקו כ"דיבידנד בעין" המניות של סקליין ישראל (הפרטית), כך שהכשרת הישוב של נמרודי תחזיק בסופו של דבר בכ-20.5% ממניות סקייליין הציבורית.

סקייליין אינווסטמנט פתחה את יום המסחר היום (ג') בשווי שוק של כ-465.9 מיליון שקל. החברה נשלטת על ידי סקיליין הפרטית בשיעור של כ-65.3%. הכשרת הישוב של נמרודי ומישורים של בלוטרייך ושניידר שולטות בסקייליין ישראל בשיעור של 70.3% למישורים והיתרה להכשרת הישוב.

ההסכם המדובר איננו סופי עדיין שכן הוא כפוף למספר תנאים מתלים, לרבות אישורים מרשות המיסים וקבלת אישורי האורגנים המוסמכים בהכשרת הישוב ובמישורים. הצדדים סיכמו, כי ההסכם כפוף לכך, שהתנאים המתלים יושלמו לא יאוחר מה-30 באפריל 2019, ובמידה ולא יושלמו במועד זה - יתבטל ההסכם.

עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי, צילום: ורדי כהנא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות