אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"הנחליאלי הראשון נחת במשרדי פורסייט" צילום: עמית שעל

"הנחליאלי הראשון נחת במשרדי פורסייט"

חברת פורסייט העוסקת במחקר ופיתוח של מוצרים למניעת תאונות דרכים מודיעה על מכירה ראשונה של המערכת, שתיבחן על ידי חטיבת המשאיות של יצרנית מכוניות באירופה

12.06.2018, 17:55 | דרור רייך

"הנחליאלי הראשון נחת במשרדי פורסייט", אמר היום (ג') ל"כלכליסט" מנכ"ל פורסייט, חיים סיבוני, לאחר שהחברה דיווחה על מכירה ראשונה של אבטיפוס למערכת QuadSightTM ללקוח משמעותי באירופה. "אני מאמין שנראה בחצי השנה הקרובה עוד כמה נחליאלים שינחתו אצלנו", הוא מוסיף.  

קראו עוד בכלכליסט

מערכת ה- QuadSightTM של פורסייט היא מערכת ראייה ממוחשבת, מבוססת 4 מצלמות, המיועדת לשוק הרכב החצי-אוטונומי והאוטונומי. אחד היתרונות של המערכת היא אפשרות של קרוב ל- 100% בגילוי מכשולים בכל תנאי תאורה ומזג אוויר. "מערכת הראייה של הרכב צריכה להיות לא פחות ממושלמת - ראייה מושלמת בכל תנאי מזג אוויר ותאורה היא בבירור פריצת הדרך שיצרני הרכבים האוטונומיים צריכים", אמר סיבוני.

ההזמנה שקיבלה פורסייט היא מחטיבת המשאיות של יצרן רכבים מהמובילים באירופה, לצורך הערכה ובחינת ביצועים, על גבי המשאיות של היצרן. ההכנסות ממכירת המערכת צפויות להגיע לעשרות אלפי דולרים.

"אני לא רוצה להגיד את השם של היצרן כי זה יעשה לנו נזק, אבל אני כן יכול להגיד לך שהוא בא למשרדים שלנו בישראל ולא אנחנו באנו אליו", מספר סיבוני. "מדובר באחת מחברות הענק, מכרנו להם את המערכת בכמה עשרות אלפי דולרים, הם ינסו אותה במשך מספר חודשים ואם הכל ילך כשורה אנחנו נקבל הזמנה".

 "אנחנו היום כבר עם 64 עובדים וגיוס של 130 מיליון שקל בשנה ורבע. אנחנו בתנופה אדירה", אומר עוד סיבוני. מלבד המכירה הראשונה של החברה, מדובר על אפשרות לקבל משוב חשוב מלקוח זר, לאחר 7 שנים של פילוטיים פנימיים, שיתרמו לשיפור המאפיינים והדרישות הרלוונטיות.

המשקיעים הגיבו לחדשות בהתלהבות - המניה טיפסה היום בבורסה בת"א ב-17.1% במחזור גבוה במיוחד של 16 מיליון שקל (פי 25 מהממוצע היומי בחודש האחרון).

חיים סיבוני מנכ"ל פורסייט, צילום: עמית שעל חיים סיבוני מנכ"ל פורסייט | צילום: עמית שעל חיים סיבוני מנכ"ל פורסייט, צילום: עמית שעל

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות