אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תלונות צרכנים הובילו לקנסות בהיקף 2 מיליון שקל לאתר המסחר המקוון גט איט צילום: שאטרסטוק

תלונות צרכנים הובילו לקנסות בהיקף 2 מיליון שקל לאתר המסחר המקוון גט איט

הרשות להגנת הצרכן הודיעה לחברת פירלס רמקולים ואלקטרוניקה בע"מ, המחזיקה באתר, על כוונתה להטיל את העיצומים הכספיים בעקבות עבירות על חוק הגנת הצרכן בהן אי עמידה בזמני אספקת מוצרים, הטעייה לגבי המוצר שהוזמן ואי עמידה בתנאי ביטול עסקה

17.06.2018, 12:56 | אורנה יפת

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה לחברת פירלס רמקולים ואלקטרוניקה בע"מ על כוונתה להטיל עליה עיצום כספי בסך 2,096,400 שקל, בגין הפרות שונות לפי חוק הגנת הצרכן. כוונת החיוב נשלחה למנכ"ל חברת פירלס רמקולים ואלקטרוניקה בע"מ המפעילה את אתר גט איט. על פי הוראות חוק הגנת הצרכן לחברה קיימת זכות טיעון לטעון כנגד הכוונה להטיל עיצום כספי וכן לעניין הסכום עצמו, בתוך 45 ימים מזמן מסירת ההודעה.

קראו עוד בכלכליסט

החקירה החלה בעקבות מידע מודיעיני שהגיע לרשות ותלונות שהתקבלו מצרכנים כנגד אתר גט איט. הצרכנים התלוננו כי רכשו מוצרים שונים באתר גט איט, ושהאתר לא עמד בהוראות החוק לגבי זמני אספקת המוצרים, אספקת סוג המוצר אשר פורסם והוזמן, אספקת מסמכי גילוי פרטי עסקת מכר מרחוק. אחד הצרכנים דיווח כי קיבל באיחור של כשבועיים מוצר מסוג אחר מזה שהזמין.

עוד עולה מתלונות הצרכנים כי, חלק מהמתלוננים אשר ביטלו את העסקה מסיבות שונות ובמסגרת הזמנים המותרים בחוק, לא קיבלו את כספם במועד הקבוע בחוק. כמו כן, צרכנים שטרם קיבלו את המוצר על אף שזמן האספקה שצויין בהזמנת המוצר עבר, ביקשו לבטל את העסקה בשל האיחור באספקה אך החברה התנתה את ביטול העסקה באספקת המוצר שטרם סופק.

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

תלונות אחרות היו על כך שבמקרים מסויימים פרסמה החברה קופון הטבה בסך 25 או 50 שקלים לרכישה באתר החברה שקבלת קופון ההטבה הותנה בהרשמה בלבד באתר החברה. אך כאשר הצרכנים ביקשו לממש את קופון ההטבה, גילו כי קבלת ההטבה מותנית ברכישה בסכומים של 1,500 שקל ומעלה.

בתקנון האתר שפורסם, נמצאו תנאי ביטול עסקה אשר אינם עומדים בהוראות החוק – תנאי הביטול כללו תניית ביטול בהמצאות המוצר באריזה המקורית שלו, שלם וללא פגיעה או ללא נזק או פגם או קלקול כלשהו. ברשות לסחר הוגן מציינים כי תנאי זה עלול להטעות צרכן בכל האמור לביטול עסקת המכר מרחוק שכן בחוק מאפשר להחזיר מוצר בשל פגם.

אתר הקניות גט איט היה בעבר בבעלות קבוצת ג. יפית, קבוצת דיוויד פדרמן ופורטל תפוז, ונרכש ב-2010 על ידי חברת פירלס שמפעילה את רשת "עולם הקולנוע". גם בבעלותו הקודמת, בשנת 2009, הורשע גט איט על ידי בית משפט השלום בתל אביב בהטעיית צרכנים ובעבירות דומות לאלה העומדות נגדו כיום.

לדברי אניטה יצחק, סגנית הממונה על הרשות וראש אגף חקירות ומודיעין, "רכישות באינטרנט הפכו בשנים האחרונות לצורת מכר נפוצה בקרב הצרכנים, משכך הרשות שמה דגש על תחום זה. קיימת חשיבות רבה לשקיפות המידע במיוחד בעסקות מסוג זה כאשר הצרכן לא פוגש פיזית את העסק ולא את המוצר. הרשות תמשיך ותפעל כנגד עוסקים מפרים וביניהם את אתרי המכירות אונליין על מנת לשמור ולוודא את קיום הוראות החוק. במקרה של הפרה - הרשות תשתמש בכל הכלים העומדים לרשותה ביניהם השתת עיצומים כספיים וכתבי אישום פליליים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות