אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סמסונג ו-LG מעדכנות את מכשיריהן פחות מכל מתחרה צילום: ניצן סדן

סמסונג ו-LG מעדכנות את מכשיריהן פחות מכל מתחרה

שתי החברות הקוריאניות הפיצו גרסת אנדרואיד 8 למכשיריהן רק כ-200 יום לאחר השקתה; זאת, בעוד סוני הפיצה עדכון לאחר 63 יום מההשקה. מהירות הפצת העדכונים חשובה משום שגרסאות חדשות כוללות שיפורי ביצועים ותיקון ליקויי אבטחה למיניהם

18.06.2018, 17:08 | רפאל קאהאן

תחקיר של TechCrunch מצא כי סמסונג ו-LG הן יצרניות המובייל שמעדכנות את מכשירי האנדרואיד שלהן בתדירות הנמוכה ביותר - מה שחושף את המשתמשים לאיומי אבטחה. לפי הנתונים הללו, מכשירי שתי החברות היו האחרונים לקבל גרסת אנדרואיד 8.

קראו עוד בכלכליסט

החברה שמעדכנת את המכשירים במהירות הגבוהה ביותר היא עצמה, שכן סמארטפוני הפיקסל מתוצרתה מהווים מכשירי הדגמה לאנדרואיד כולה. אחריה ניצבת סוני, שמכשיריה זוכים לעדכון כ-63 יום לאחר השקת הגרסה החדשה של אנדרואיד. הבאה ברשימה היא נוקיה, שמעדכנת את המכשירים תוך כ-95 יום, אחריה וואן פלוס עם כ-120 ואז HTC, אסוס, שיאומי, וואווי ומוטורולה.

מכשיר הגלקסי S9 פלוס של סמסונג, צילום: ניצן סדן מכשיר הגלקסי S9 פלוס של סמסונג | צילום: ניצן סדן מכשיר הגלקסי S9 פלוס של סמסונג, צילום: ניצן סדן

קצב פרסום העדכונים תלוי במבנה ממשק האנדרואיד של היצרניות, שלפעמים כולל אלמנטים גרפיים ויישומים אחרים שצריך לבנות מחדש, לבטל או להחליף. ואולם, מהירות הפצת העדכון תלויה גם בזריזות הפעולה של החברה עצמה ובחשיבות שהיא נותנת למשימה זו.

עבור הצרכן, עדכוני מערכת ההפעלה הם נושא חשוב משתי סיבות: תכונות חדשות בדרך כלל משפרות את ביצועי המכשירים בייחוד בצריכת החשמל והטיפול באפליקציות. בנוסף הם חוסמים פרצות אבטחה שאין למעשה שום דרך אחרת למנוע. גוגל מנסה כבר הרבה זמן למצוא פתרונות לבעיית העדכונים - אך עד כה המצב לא השתפר באופן מורגש. 

קטגוריית מכשירי האנדרואיד סובלת מפיצול גרסאות בולט: אנדרואיד 8 אמנם הגיעה לשוק לפני קרוב לשנה, אך הותקנה רק בכ-6% מהמכשירים בשוק. גרסאות קודמות עדיין נפוצות בהרבה, הן בשל העובדה שיצרניות לא נוהגות לעדכן דגמי עבר שלהן והן משום שיצרניות רבות בסין מתבססות על אנדרואיד 7, 6 ואף גרסאות ישנות יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות