אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלטשולר שחם הפך לבעל עניין בבנק הפועלים צילום: עמית שעל

אלטשולר שחם הפך לבעל עניין בבנק הפועלים

שיעור האחזקה של בית ההשקעות בבנק עומד עתה על 5.05%, והוא הגוף המוסדי היחידי כיום שהוא בעל עניין בו

22.06.2018, 12:25 | רעות שפיגלמן

בנק הפועלים דיווח אתמול (ה') כי אלטשולר שחם הפך לבעל עניין בו עם שיעור אחזקה של 5.05% מהמניות. בכך הפך אלטשולר לגוף המוסדי היחידי שהוא כיום בעל עניין (מעל 5%) בבנק הגדול בישראל, וכן היחידי שהוא בעל עניין גם בבנק לאומי.

קראו עוד בכלכליסט

רכישת המניות בוצעה ביום שני השבוע לפי שער של 24.99 שקל למניה בודדת - גבוה ב-0.73% מהשער בו נסגר המסחר במניית בנק הפועלים באותו יום. אלטשולר רכש במסגרת זו כמות של 2.19 מיליון מניות ועלה כתוצאה מכך משיעור אחזקה של 4.88% ל-5.05%. זאת בדומה לשיעור האחזקה שיש לבית ההשקעות בבנק לאומי.

הסתכלות על פורטפוליו האחזקות של אלטשולר שחם במניות הבנקים מלמדת כי הוא בעל עניין גם בבנק דיסקונט עם שיעור אחזקה של 5.96% ובבנק הבינלאומי עם שיעור אחזקה של 6%. למעט דיסקונט בו הוא לא המוסדי היחיד שהוא בעל עניין, אלא בעל עניין גם לצד מיטב (5.05%) ופסגות (5.16%) הרי שביתר הבנקים הוא היחיד שמחזיק בפוזיציה מסוג זה. הדבר נובע ממדיניות של בית ההשקעות שמאמין באטרקטיביות ההשקעה בבנקים הישראליים.

המנכ"ל גילעד אלטשולר, צילום: אוראל כהן המנכ"ל גילעד אלטשולר | צילום: אוראל כהן המנכ"ל גילעד אלטשולר, צילום: אוראל כהן

בניגוד למדד הבנקים שהוסיף לערכו 2.55% מתחילת השנה ו-14.95% ב-12 החודשים האחרונים, הרי שמנית בנק הפועלים ירדה בשיעור של 2.84% מתחילת השנה. יחד עם זאת בהסתכלות 12 חודשים אחורה המניה עלתה ב-3.97%. מנית בנק לאומי עלתה בשיעור של 3.94% מתחילת השנה ובכ-30% בשנה האחרונה כולה.

מהלך זה של אלשטולר נעשה במקביל לתמיכה הלא צפויה שהביע אתמול בית ההשקעות במאבק הבנקים הנושים למניעת הניסיון של אינטרנט זהבלמכירת מניות השליטה שלה בבי-קום המחזיקה בבזק לאחים נוימן. אלטשולר העביר אתמול לבית המשפט המחוזי בקשה להשתתף בהליך שמובילים המנהלים המיוחדים מטעם הבנקים הנושים –  להוצאת צו מניעה נגד מכירת מניות בי-קום.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות