אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח:  הודו קונה 4,500 טילי ספייק מרפאל ב-500 מיליון דולר צילום: ויקיפדיה

דיווח: הודו קונה 4,500 טילי ספייק מרפאל ב-500 מיליון דולר

עפ"י הדיווח של "הינדוסטן טיימס", פקידי משרד ההגנה ההודי ודיפלומטים ישראלים ממתינים כעת לאישור העסקה ע"י הממשלה ההודית. ספייק הוא הטיל הקטן ביותר הנישא בידי אדם

26.06.2018, 15:50 | שירות כלכליסט

הודו נמצאת בשלבים מתקדמים לקראת רכישת 4,500 טילים מונחים נגד טנקים מסוג ספייקמתוצרת ישראל, במסגרת עסקה בין הממשלות בהיקף של 500 מיליון דולר, כך מדווח ה"הינדוסטן טיימס". ספייק הוא הטיל הקטן ביותר הנישא בידי אדם. טווח הטיל הוא בין 800 מטר ל-8 ק"מ.

קראו עוד בכלכליסט

עפ"י הדיווח של ה-Hindustan Times, פקידי משרד ההגנה ההודי ודיפלומטים ישראלים ממתינים כעת לאישור העסקה ע"י הממשלה ההודית.

העסקה הייתה בתחילה חלק מהתוכנית הממשלתית "מייק אין אינדיה", אשר היקפה הוקטן מטעמים כלכליים. המהלך מתרחש לקראת הגעתו של מנכ"ל משרד הביטחון אודי אדם לביקור בהודו ב-2 ביולי. אדם יערוך פגישות עם עמיתו סנג'אי מיטרה וכן עם שר ההגנה ההודי נירמלה סיתרמן.

העסקה הגיעה לשלביה הסופיים אחרי מספר ניסיונות מצד הצבא ההודי לרכוש את הטילים. רפאל כבר זכתה במכרז למכירת יותר מ-8,000 טילי ספייק להודו ולייצור 3,000 יחידות בהודו במסגרת  "מייק אין אינדיה," אך החוזה בוטל בנובמבר בשנה שעברה לאחר שישראל התנגדה לו.

טילי ספייק של רפאל בשימוש צבא דרום קוריאה, צילום: AP טילי ספייק של רפאל בשימוש צבא דרום קוריאה | צילום: AP טילי ספייק של רפאל בשימוש צבא דרום קוריאה, צילום: AP

העסקה שונתה ועברה לערוץ הבין ממשלתי לאחר שראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו ביקר בהודו בינואר. על פי העסקה הנוכחית, הודו תרכוש 4,500 טילים כשרק כמות קטנה מהם ייוצרו בעיר היידראבאד בדרום הודו.

במהלך ביקורו של אדם, נציגי הודו עשויים לדון איתו גם ברכישת עוד מטוסי התראה מסוג פלקון-איווקס עבור חיל האוויר ההודי. המטוס כולל רדאר מתקדם שמותקן על גבי מטוס אילויושין 76 רוסי. ייחוד הרדאר הזה הוא שקרניו מוסתות באופן אלקטרוני, ולא ע"י תנועה מכנית של הרדאר עצמו. ברשות הודו נמצאים כיום שלושה מטוסים כאלה.

הודו צפויה גם לנסות להשיג אישור לייצר את רובה תבור-21 הישראלי, על מנת להנפיקו לכוחות הביטחון ההודים במסגרת "מייק אין אינדיה."

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות