אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רפורמת המכסים של טראמפ הקפיצה את מחירי ג'ק דניאלס ופינלנדיה באירופה ב-10% צילום: גטי

רפורמת המכסים של טראמפ הקפיצה את מחירי ג'ק דניאלס ופינלנדיה באירופה ב-10%

ענקית האלכוהול בראון-פורמן, יצרנית ג'ק דניאלס ופינלנדיה, הודיעה כי תעלה את מחיר משקאותיה בעקבות העלאה של 25% שהשית האיחוד האירופי על שורת מוצרים מתוצרת ארה"ב

26.06.2018, 17:36 | שירות כלכליסט
ענקית האלכוהול בראון־פורמן האמריקאית, יצרנית המותגים ג'ק דניאלס ופינלנדיה, הודיעה כי תעלה את מחירי משקאותיה באירופה ב־10%. עליית המחירים מגיעה על רקע מכסים בגובה 25% שהשית האיחוד האירופי על שורת מוצרים מתוצרת ארה"ב. על כך דיווחה סוכנות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

"אנחנו מאמינים שנוכל להתמודד עם המכסים, אבל רק הזמן יגיד איך הצרכנים האירופים יגיבו", אמר דובר מטעם החברה. "כמובן שעדיף לכל יצרניות הוויסקי האמריקאיות אם מלחמת הסחר בין ארה"ב והאיחוד האירופי תסתיים עוד לפני העלאת המחירים של ג'ק דניאל'ס", הוסיף.

אנליסטית של גולדמן זאקס העריכה כי הרווח למניית בראון־פורמן יירד ב־4%־5% השנה, וגם בזו הבאה. הערכותיה לקחו בחשבון את המכסים מצד אירופה ומקסיקו.

ב־2017 הגיעו 26% ממכירות בראון־פורמן מאירופה. זאת בהשוואה לארה"ב, שהיתה אחראית על 48% מהכנסות הקבוצה באותה השנה.

בראון־פורמן מחזיקה באתרי אחסון וביקבוק, מזקקות ומרכזי מבקרים במדינות שונות באיחוד האירופי. ריכוז גבוה במיוחד נמצא בסקוטלנד. "בשווקים שבהם אנחנו מפיצים דרך צד שלישי, המפיץ המקומי יקבע את גובה העלייה במחיר לדרג הקמעונאי", נמסר מהחברה. "מכסים בגובה 25% לא מיתרגמים לעלייה של 25% במחיר לצרכן".

וויסקי ג וויסקי ג'ק דניאלס | צילום: גטי וויסקי ג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות