אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גילת זכתה בחוזה חדש בפרו - בסכום של 154 מיליון דולר

גילת זכתה בחוזה חדש בפרו - בסכום של 154 מיליון דולר

חברת תשתיות הלוויין הישראלית שכבר מקימה 4 פרויקטים ברחבי פרו, זוכה פעם נוספת לאמון מצד פיטל, קרן התקשורת הממשלתית - גילת תבנה תשתיות תקשורת פס רחב באזורי האמזונס והאיקה, בתקופה של 10 שנים

28.06.2018, 12:46 | שירות כלכליסט

חוזה חדש וגדול במיוחד לחברת גילת הישראלית - שמרחיבה מהותית את פעילותה בפרו: חברת תשתיות הלווין והתקשורת מדווחת הבוקר (ה') על זכייה בחוזה של קרן התקשורת הממשלתית הפרואנית פיטל (Fondo de Inversion en Telecomunicaciones - Fitel), לביצוע שני פרויקטים של תשתיות תקשורת במדינה, בסכום כולל של 153.6 מיליון דולר.    

קראו עוד בכלכליסט

הפרויקט הגדול מבין השניים יהיה באמזונס (Amazonas), ושוויו עומד על 108 מיליון דולר. פרויקט נוסף יוקם באזור האיקה (Ica), תמורת 45.6 מיליון דולר. במסגרת שני הפרויקטים תקים גילת את התשתית הנדרשת לתמיכה באוכלוסייה הפרואנית לרבות חיבור בתי ספר, תחנות משטרה ומרכזי בריאות.

רשתות התעבורה המבוססות סיבים אופטיים ייבנו ויועברו למשרד התקשורת הפרואני אחרי תקופה של לא יותר מ-18 חודשים, ואילו רשתות הגישה המבוססות על טכנולוגיות אלחוטיות, ייבנו ויופעלו על-ידי גילת במשך 10 שנים. במסגרת ההתחייבות להפעלת רשתות הגישה תחבר גילת כ-632 מוסדות ציבוריים ו-349 כפרים באזורים מרוחקים לשירותי פס רחב.

גילת רשתות לוויין מציינת כי מעבר לתמורה שתקבל מהקמת הפרויקטים, היא צפויה לרשום בעתיד הכנסות נוספות ממכירת קיבולת רשת לספקיות סלולר לתמיכה בדרישה הגוברת לקול, נתונים ואינטרנט באזורים אלו. הכנסה נוספת תנבע לגילת מפיתוח פלטפורמות ללמידה דיגיטלית (e-learning), שירותי בריאות דיגיטליים (e-health), ושירותי ממשל דיגיטליים.  (e-government).

"העובדה שגילת נבחרה על ידי פיטל לביצוע שני פרויקטים נוספים מעידה על הביטחון שלהם ביכולותינו לבצע פרויקטי תקשורת גדולים תחת תנאים מאתגרים", אמר אריה רורשטוק, סמנכ"ל ומנהל גילת בפרו. היוזמה האזורית של Fitel היא השלב המשלים של פרויקט Peruvian National Fiber Backbone, שמטרתו לחבר כפרים באזורים מרוחקים לשירותי תקשורת בפס רחב. במסגרת שלב זה זכתה גילת בשני החוזים החדשים - שמצטרפים לארבעה פרויקטים נוספים שהיא מבצעת בפרו הנמצאים כיום בשלבי סיום (באזורי Huancavelica, Ayacucho, Apurimac ו- Cusco).

יונה עובדיה מנכ"ל גילת יונה עובדיה מנכ"ל גילת יונה עובדיה מנכ"ל גילת

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות