אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין: הקלות על השקעות זרות בבנקאות, רכב וחקלאות צילום: איי אף פי

סין: הקלות על השקעות זרות בבנקאות, רכב וחקלאות

ההקלות ייכנסו לתוקף ב-28 ביולי; ברקע: טענות ארה"ב והאיחוד האירופי כי חברות סיניות קיבלו יד חופשית בהשקעות בשווקים שלהם, בעוד בייג'ינג הגבילה את יכולתן של חברות זרות להיכנס לכלכלה השנייה בגודלה בעולם

29.06.2018, 10:19 | שירות כלכליסט

סין חשפה אמש הקלות על השקעות זרות, כולל בתחומי הבנקאות, הרכב, התעשיות הכבדות והחקלאות. זאת בעקבות התחייבותה של בייג'ינג להמשיך ולפתוח את כלכלתה. ברקע למהלך: מלחמת הסחר בין סין לארה"ב.

קראו עוד בכלכליסט

הנציבות לפיתוח לאומי ורפומות, הרשות המופקדת על התכנון הכלכלי, פרסמה באתר האינטרנט שלה את הגרסה החדשה לרשימה המפרטת את המגבלות החלות על השקעות זרות. הרשימה החדשה, שבה כאמור מפורטות ההקלות , תיכנס לתוקף ב-28 ביולי.

מספר הסעיפים שנמצאים ברשימה המוגדרת שלילית, כלומר המונעת כניסה למשקיעים זרים, צומצם ל-48 מ-63. הגרסה המחמירה יותר פורסמה ביוני שעבר.

בנוסף למימוש ההתחייבות להסיר את מגבלות הבעלות לחלוטין מתעשיות כמו ביטוח וכלי רכב בתוך שלוש עד חמש שנים, סין גם תקל או תבטלת קליל את מגבלות שיעור הבעלות על מגוון מגזרים אחרים. אלה כוללים ייצור ספינות ומטוסים, רשתות חשמל ופיתוח גידולים חקלאיים, להוציא חיטה ותירס.

ההודעה מגיעה על רקע ביקורת נוקבת שהופנתה כלפי סין משותפות הסחר המובילות שלה, ארה"ב והאיחוד האירופי. טענתם היתה כי חברות סיניות קיבלו יד חופשית בהשקעות בשווקים שלהם, בעוד בייג'ינג הגבילה את יכולתן של חברות זרות להיכנס לכלכלה השנייה בגודלה בעולם.

שי ג שי ג'ינפינג, נשיא סין | צילום: איי אף פי שי ג

בשיחות סחר שנערכו בין משלחת אמריקאית בראשות שר האוצר סטיב מנושין ובכירים סיניים בראשית מאי, נציגי ממשל טראמפ ביקשו את בייג'ינג לא לפגוע בסחר באמצעות הטלת מגבלות על השקעות – כך לפי גורמים המקורבים לנושא, שאמרו את הדברים לרויטרס.

גורם אמריקני אף ביקש אז מסין לוודא כי מגבלות על השקעות יהיו "צרות ושקופות", כך לפי המקורות.

סין מצדה חזרה ואמרה כי תמשיך לבצע רפורמות לפתיחת השוק שלה, והדגישה כי היא תקבל החלטות בנושא בהתבסס על הצרכים שלה ולא בשל לחצים שיופעלו עליה מבחוץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות