אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יצרניות הכימיקלים כימצ'יינה וסינוצ'ם בדרך למיזוג של 120 מיליארד דולר צילום: אי פי איי

יצרניות הכימיקלים כימצ'יינה וסינוצ'ם בדרך למיזוג של 120 מיליארד דולר

שתי החברות הממשלתיות הסיניות לקראת מיזוג שייצור את יצרנית הכימיקלים התעשייתיים הגדולה בעולם. כימצ'יינה היא בעלת אדמה הישראלית, לשעבר מכתשים אגן

01.07.2018, 16:48 | שירות כלכליסט

יצרניות הכימיקלים התעשייתיים כימ'ציינה וסינוצ'ם בדרך למיזוג כלל-סיני בשווי של 120 מיליארד דולר - כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. המיזוג ייצור את החברה הגדולה ביותר בעולם הפועלת בתחום. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, שתי החברות שבבעלות הממשל הסיני נמצאות כעת במגעים מתקדמים לקראת המיזוג, במסגרתו ימונה יו"ר סינוצ'ם נינג גאונינג ליו"ר של החברה המאוחדת. במקביל היו"ר הוותיק של כימצ'יינה רן ג'יאנקסינג צפוי לפרוש מתפקידו - כך על פי הדיווח.

מטה כימצ מטה כימצ'יינה בסין | צילום: אי פי איי מטה כימצ

חילופי הגברי המתוכננים פורסמו אתמול על ידי פקידים מנציבות הפיקוח וניהול הנכסים של "משרד הארגון הסיני". עם זאת, עדיין אין תכנית מגובשת ליצירתה של החברה החדשה. סינוצ'ם וכם-צ'יינה סירבו להגיב על הפרסומים.

קיומן של שיחות ליצירת מרכז סיני מאסיבי לייצור תעשייתי של כימיקלים פורסם לראשונה עוד בשלהי 2016, אך הדבר הוכחש אז ע"י שתי החברות.

רויטרס דיווחה במאי שעבר ששתי החברות נמצאות במשא ומתן מואץ, לאחר שרגולטורים אישרו את רכישת קבוצת סינג'נטה השוויצרית - המייצרת חומרי הדברה וזרעים - על ידי כימ'ציינה תמורת 43 מיליארד דולר.

בייג'ין רואה את עסקת סינוצ'ם וכימצ'יינה כמקרה מבחן לייעול וגיבוש מיזמיה הלאומיים העצומים, תוך כוונה להקטין את מספר החברות הלאומיות, והפיכת הקיימות לגדולות ועוצמתיות יותר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות