אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשויות בארה"ב פתחו בחקירה נגד גלנקור בחשד למעשי שוחד באפריקה צילום: בלומברג

הרשויות בארה"ב פתחו בחקירה נגד גלנקור בחשד למעשי שוחד באפריקה

ענקית הכרייה השווויצרית הודיעה כי הרשויות בארה"ב דורשות ממנה מסמכים הקשורים לעסקיה בניגריה, ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו ובוונצואלה

03.07.2018, 12:34 | שירות כלכליסט

ענקית הכרייה השווויצרית גלנקור (Glencore) קיבלה זימון ממשרד המשפטים האמריקאי, בו היא נדרשת להעביר לידיו מסמכים שנוגעים לשחיתות והלבנת כספים.

קראו עוד בכלכליסט

גלנקור הודיעה שהרשויות בארה"ב דורשות ממנה מסמכים שנוגעים לעמידתה בחוק למניעת שחיתות ותקנות נוספות שעוסקות בהלבנת כספים. המסמכים נוגעים לעסקיה של החברה בניגריה, ברפובליקה הדמוקרטית של קונגו ובוונצואלה, מאז 2007 ועד היום.

במאי האחרון דווח כי בריטניה מתכננת לפתוח בחקירת שוחד רשמית נגד גלנקור בנוגע לעבודתה עם המיליארדר הישראלי דן גרטלר ומנהיג הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו. לפי הדיווח, חוקרי המשרד להונאות חמורות מעוניינים לבקש אישור רשמי לבדיקה מלאה של עסקי גלנקור בקונגו.

בינואר השנה דווח כי הרשויות בארה”ב ובשוויץ משתפות פעולה בחקירה נגד איל היהלומים הישראלי דן גרטלר. לפי דיווח בזידויטשה צייטונג הגרמני, משרד המשפטים הפדראלי של שוויץ אישר כי הממשל האמריקאי פנה אליו עוד ב-2016 כדי לקבל פרטים על "גרטלר ואישים נוספים".

בין המסמכים שביקשה ארה"ב משוויץ נמצאים גם רישומי פעולות בנקאיות של גרטלר משנת 2012. פרקליטיו של גרטלר עתרו נגד הבקשה האמריקאית ובית משפט שוויצרי דחה את בקשתם ופרסם את פסק הדין, מה שחשף את העובדה כי הרשויות בארה"ב עקבו אחר פעולותיו של גרטלר במשך שנים.

מכרה נחושת של גלנקור בקונגו, צילום: יוטיוב מכרה נחושת של גלנקור בקונגו | צילום: יוטיוב מכרה נחושת של גלנקור בקונגו, צילום: יוטיוב

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות