אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעקבות אירוע הדקירה: הסתדרות האחיות תשבית מחר את שירותי הסיעוד בכל הארץ צילום: גדי קבלו

בעקבות אירוע הדקירה: הסתדרות האחיות תשבית מחר את שירותי הסיעוד בכל הארץ

בבתי החולים לא יעבדו צוותי הסיעוד במרפאות, במכונים ובמסגרות אשפוז היום. במחלקות האשפוז האחרות יעבדו הצוותים במתכונת שבת ובמחלקות לטיפול נמרץ יעבוד צוות סיעוד מצומצם. במרפאות הקהילתיות יינתנו שירותי חירום בלבד

03.07.2018, 15:57 | ספי קרופסקי
הסתדרות האחיות תשבית מחר (ד') את שירותי הסיעוד ברחבי הארץ בעקבות דקירת האחות אתמול בבית החולים שמואל הרופא בבאר יעקב. האחות פונתה במצב בינוני לבית החולים אסף הרופא בצריפין לאחר שנדקרה על ידי מטופל.

קראו עוד בכלכליסט

במסגרת השביתה, בת יום אחד, יושבתו כלל מערכי הסיעוד בבתי החולים ובקהילה למעט שירותי חירום. בבתי החולים לא יעבדו צוותי הסיעוד במרפאות, במכונים ובמסגרות אשפוז היום. במחלקות האשפוז האחרות יעבדו הצוותים במתכונת שבת ובמחלקות לטיפול נמרץ יעבוד צוות סיעוד מצומצם. במחלקות פגים, חדרי הלידה, דיאליזה, אונקולוגיה וביחידות הפריון – יעבוד צוות סיעודי במתכונת מצומצמת. בבתי הספר לאחיות לא יעבוד כלל הצוות הסיעודי.

בקהילה, כלומר במרפאות היישוביות, תתקיים תורנות של תחנה אחת בלבד למען פגים ונשים הרות בסיכון. תהיינה תורנות גם עבור מקרים דחופים דוגמת כלבת, דלקת קרום המוח ומקרי התפרצות מחלה מידבקת.

(ארכיון), צילום: אפי שריר (ארכיון) | צילום: אפי שריר (ארכיון), צילום: אפי שריר

מנגד, מרפאות חיסוני חו"ל לא ייפתחו בלשכות הבריאות בעוד דגימת דם – כולל סקר ילודים ובדיקות דם תילקחנה בלשכות באמצעות עובד סיעוד תורן לפעילות זו. לא תהיה קבלת קהל סטנדרטית בכל שעות הבוקר, בכל שאר התחומים.

יו"ר הסתדרות האחיות אילנה כהן מסרה כי "האחים והאחיות לא יעברו בשתיקה על האלימות נגד צוותים רפואיים במערכת הבריאות. האחים והאחיות חייבים להיות מוגנים במקום העבודה שלהם. צריך לשים קץ לאלימות במערכת הבריאות".

 

סגן שר הבריאות יעקב ליצמן ביקר הבוקר בבית החולים שמואל הרופא שבו נדקרה אמש האחות, ואמר כי, "האלימות במערכת הבריאות היא מחלה קשה שאנו נרפא אותה וננצח אותה בכל דרך. שמעתי את הצוות הרפואי וגם נחשפתי לחלק מהצילומים שהועברו לידי המשטרה. מה שקרה כאן זה נורא ואיום. צוות רפואי לא יכול לעבוד בסביבת אלימות וזו פגיעה בחולים. אנו לא מתכוונים לעבור על כך לסדר היום ועלינו לוודא שיש בטחון אישי לצוותי הרפואה. אנחנו במשרד הבריאות נעשה הכל שלא יקרו דברים כאלה. ההרתעה זה היסוד. בתי המשפט צריכים להחמיר בענישה למי שפוגע בצוות. אעביר זאת גם ליועץ המשפטי לממשלה. נבדוק לעומק בשיתוף המשטרה שנמצאת בתיק הזה ואם צריך עוד מאבטחים נעשה זאת ללא היסוס. ביקרתי את האחות בבית חולים אסף הרופא ודרשתי בשלומה. מדובר באחות מסורה ויקרה, מאחל לה בריאות טובה ורפואה מהירה".

מנכ"ל משרדו משה בר סימן שהצטרף לביקור הוסיף כי "המקרה הזה לא יעבור לסדר היום. יש לפעול בכל האמצעים, הן של המערכת והן של מערכות האכיפה, בשילוב כוחות, על מנת להבטיח את שלום הצוותים. הגענו הבוקר לבית החולים שמואל הרופא ולאחר מכן לבקר את האחות הפצועה על מנת לחזק את האחות ובני משפחתה ופשוט לומר באופן ברור ונחרץ לכולם שדם הצוותים הרפואיים אינו הפקר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות