אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקבלן טעה בחישוב וישלם את המחיר צילום: ענר גרין

נחשף בכלכליסט

הקבלן טעה בחישוב וישלם את המחיר

משרד השיכון לא מאפשר לקבלן מחיר למשתכן לדרוש מהרוכשים תוספת תשלום, לאחר ששכח את מדד תשומות הבנייה

05.07.2018, 08:27 | ענת דניאלי

זוכי מחיר למשתכן בשכונת הרקפות בראשון לציון לא צפויים לשלם את התשלום הנוסף אותו דרשה חברת י.א אלון בניה, לאחר שכבר חתמו על חוזי הרכישה. כפי שנחשף ב"כלכליסט" ביקש היזם לבצע את התיקון לאחר שגילה כי לא הצמיד את מחירי הדירות למדד תשומות הבנייה. אולם בעקבות מחאת הזוכים על תוספת התשלום שדרש היזם, הוציא משרד הבינוי והשיכון מכתב לחברה ובו לא אפשר לה לבקש את התשלום הנוסף.

קראו עוד בכלכליסט

שכונת הרקפות בראשון לציון , צילום: ענר גרין שכונת הרקפות בראשון לציון | צילום: ענר גרין שכונת הרקפות בראשון לציון , צילום: ענר גרין

"המשרד לא יאפשר תיקון חד־צדדי של חוזי המכר לרבות הדרישה לתשלום נוסף", נכתב, "התנהלותכם היא בניגוד לתנאי המכרז והחוזה שנחתם בעקבותיו, ואינה מקובלת על המשרד. המשרד לא יאפשר תיקון חד־צדדי של חוזי המכר כאמור, לרבות לעניין הדרישה לתשלום נוסף ללא מתן אפשרות לרוכשים להשמיע את טענותיהם, לרבות מתן זמן סביר לפנייה לערכאות", כתב המשרד במכתב ששלח לאלון בנייה, וחתום על ידי היועץ המשפטי, עו"ד לוי לידור בונן. המשרד גם התייחס לכך שהחברה טרם העבירה לרוכשים את שוברי התשלום: "התנהלותכם זו מונעת מהרוכשים לשלם עבור הדירה בהתאם לנספח התשלומים המוסכם. המשרד לא יאשר ביטול חוזים בגין סירוב של רוכש לחתום ו/או לשלם תשלום נוסף מעבר לסכום לו התחייב במסגרת חוזה המכר וזאת עד להשלמת בירור והסדרת עניין התשלום הנוסף, אל מול הרוכשים".

מחברת י.א. אלון בנייה נמסר בתגובה: "אנו לומדים את המכתב ופועלים בהתאם להוראות המכרז והחוזה".

עו"ד שוסטר, שייצגה את הזוכים: "הזוכים בהגרלה שמחים לגלות כי משרד הבינוי והשיכון עומד על זכויותיהם, ולא משאיר אותם לבד במערכה אל מול הקבלנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

לכל התגובות