אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלשטיין משדר עסקים כרגיל: רכש מניות ואג"ח של דסק"ש ב-30 מיליון שקל צילום: אוראל כהן

אלשטיין משדר עסקים כרגיל: רכש מניות ואג"ח של דסק"ש ב-30 מיליון שקל

לאחר צניחה של 35% בשוויה של מניית דסק"ש מתחילת השנה, רכשה אירסה - בעלת השליטה בדסק"ש - מניות של החברה ב-20 מיליון שקל. במקביל רכשה דסק"ש אג"ח של עצמה ושל אי.די.בי ב-10 מיליון שקל נוספים. מטרת אלשטיין: לאותת שמצבו איתן, למרות המשבר הכלכלי בארגנטינה והצניחה בשווי מניית סלקום

08.07.2018, 18:44 | גולן חזני

מניית דיסקונט השקעות זינקה היום ב-4.5% בבורסה בתל אביב. זאת, לאחר רכישות מאסיבית של מניות ואג"ח של החברה ושל אי.די.בי פיתוח, שביצעו אדוארדו אלשטיין בעל השליטה, והחברה עצמה.  

קראו עוד בכלכליסט

במהלך המסחר ביום חמישי רכש אלשטיין, באמצעות חברת אירסה שבשליטתו (המחזיקה בדסק"ש באמצעות קרן דולפין) 2 מיליון מניות של דסק"ש (כ-1.4% ממניות החברה) תמורת כ-20 מיליון שקל.  

אדוארדו אלשטיין, על רקע פזו ארגנטיני, צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק אדוארדו אלשטיין, על רקע פזו ארגנטיני | צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק אדוארדו אלשטיין, על רקע פזו ארגנטיני, צילום: אוראל כהן, שאטרסטוק

בשוק קיימות הערכות שבכוונת אלשטיין למחוק את דסק"ש מהמסחר. המניה ירדה ב-35% מאז ינואר האחרון, תוך פחות מחצי שנה - זאת, על רקע הצניחה בשווי מניית חברת-הבת סלקום והחשש שהמשבר הכלכלי בארגנטינה ישפיע גם על עסקיו ויכולותיו הפיננסיות של אלשטיין.

ברכישה מנסה אלשטיין לאותת לשוק, ככל הנראה, שמצבו לא השתנה וכי בכוונתו להגדיל את אחזקותיו בחברה. אלשטיין מחזיק בנוסף לשליטה בדסק"ש גם בבעלות המלאה על אי.די.בי פיתוח, שבנובמבר האחרון הפכה מהחברה-האם של דסק"ש לחברה אחות.

המעבר נעשה כדי להתמודד עם חוק הריכוזיות שדרש צמצום שכבה בפירמידה של אלשטיין עד סוף 2017. אלשטיין רכש בעסקת בעלי עניין את השליטה בדסק"ש מידי אי.די.בי בלי להעביר מזומן בעסקה אלא כחלק מעסקת הלוואה. התשלום הראשון של ריבית ההלוואה יועד לחודש מאי האחרון, אבל אלשטיין ניצל אופציה חוקית ודחה את הפרעון.

דסק"ש הגדילה את קופת המזומנים שלה לפני כשבועיים כשמכרה 16.6% ממניות החברה הבת שופרסל תמורת כ-850 מיליון שקל. לאחר מכן השקיעה החברה 146 מיליון שקל בהנפקת מניות של סלקום.

החברה ניצלה את העלייה בתשואות האג"ח של דסק"ש סדרה י', וביצעה רכישות בהיקף של כ-5 מיליון שקל מהסדרה ביום חמישי. הסדרה נסחרת בתשואה של מעל 7% לשנה. הסדרה גדולה ובשווי שוק של 2.3 מיליארד שקל.

בנוסף רכשה דסק"ש אגרות חוב של אי.די.בי פיתוח, שגם התשואות שלהן המריאו בשבועות האחרונים לאור המשבר בארגנטינה. דסק"ש רכשה ב-1.4 מיליון שקל אגרות חוב מסדרה ט' הארוכה הלא מובטחת הנסחרת בתשואת זבל של מעל 13% וב-3.5 מיליון שקל אגרות חוב מסדרה יד'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות