אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חוקרים הצליחו ללמד תוכנה לנהוג במכונית תוך 20 דקות צילום: שאטרסטוק

חוקרים הצליחו ללמד תוכנה לנהוג במכונית תוך 20 דקות

אנשי חברת הבינה המלאכותית Wayve בנו מערכת שמלמדת כלי נהיגה אוטונומית להישאר בנתיב ולשלוט במכונית בצורה אופטימלית. המטרה: לפתח "מורה אוטונומי" שילמד תוכנות אחרות כיצד לנהוג

09.07.2018, 17:18 | רפאל קאהאן

אנשי חברת Wayve, חוקרים יוצרי אוניברסיטת קיימברידג', הצליחו ללמד תוכנת נהיגה אוטונמית לשלוט במכונית ולהישאר בנתיב לאחר שיעור של 20 דקות בלבד. החברה מפתחת מערכת שתתפקד כמורה נהיגה אוטונומי עבור תוכנות אחרות, מה שיוכל להאיץ פיתוחים בתחום ולייעל את אימון האלגוריתמים.

קראו עוד בכלכליסט

בסרטון שהפיצו המדענים ניתן לראות שבתחילה המכונית מזגזגת כאילו שאין מי שמכוון אותה. ואולם, לאט לאט היא מזהה את הנתיב האופטימלי ומשתמשת בו כדי לשמור על יציבות הנסיעה.

בהמשך אמורה המערכת ללמוד גם משימות הרבה יותר מתקדמות כגון זיהוי תמרורים ורמזורים, נסיעה בדרכים מפותלות ובכיכרות, התמודדות עם צמתים וכמובן תנועת כלי רכב מסביב. "אנחנו רוצים לספק למכונית הניסוי יותר שכל ולא עוד חומרה", אמר אחד המייסדים של החברה לאתר טקראנץ'.

מורה הנהיגה האוטונומית הוא נדבך חשוב עבור תעשיית הרכב העצמוני: אימון מערכות AI הוא הדרך להפוך אותן ליעילות יותר ולהבטיח שיתמודדו בצורה הטובה ביותר עם מצבים שונים בהם ייתקלו בכביש. השימוש במערכת אימון חיצונית תוכל לחסוך זמן וכסף לחברות בתחום, ביניהן וויימו של אלפבית, אובר ויצרניות הרכב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות