אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תאגיד השידור הציבורי ישדר את ארבעת המשחקים המכריעים במונדיאל גם ברדיו צילום: גטי אימג'ס

פרסום ראשון

תאגיד השידור הציבורי ישדר את ארבעת המשחקים המכריעים במונדיאל גם ברדיו

השידורים יעברו ברשת ב'. מנהל בחטיבת הדיגיטל אמר היום כי בתאגיד מצטערים שלא הנגישו עוד קודם את השידורים החיים למאזיני תחנות הרדיו

09.07.2018, 18:22 | יואב סטולר

תאגיד השידור הציבורי כאן ישדר את ארבעת המשחקים המכריעים שנותרו במונדיאל גם ברדיו, כך אמר בכיר בתאגיד בשיחה עם "כלכליסט".

קראו עוד בכלכליסט

עד כה, שודרו משחקי גביע העולם בכדורגל בטלוויזיה ובפלטפורמות הדיגיטליות של כאן, אבל בעקבות פניות שהתקבלו והסקת מסקנות בקרב אנשי התאגיד הערב תוכרע הסוגיה כשהתקווה מבחינתם היא שמהלך זה אכן יתממש.

אסא ארבל, מנהל באגף המוצרים בחטיבת הדיגיטל של כאן, שאמון על פרויקט המונדיאל בניו מדיה בתאגיד, אמר בראיון כי הם מצטערים על כך שלא הנגישו עוד קודם את השידורים החיים למאזיני תחנות הרדיו. זאת בניגוד למאמץ שהוביל כאן במטרה לאפשר לכמה שיותר אנשים בכל מקום וזמן ליהנות ממשחקי גביע העולם ברוסיה.

אנגליה-שבדיה, מונדיאל 2018, צילום: איי פי אנגליה-שבדיה, מונדיאל 2018 | צילום: איי פי אנגליה-שבדיה, מונדיאל 2018, צילום: איי פי

השידורים החיים ברדיו יועברו ברשת ב', התחנה המרכזית בארסנל של כאן. השידור יועבר על ידי שליח רשת ב' ליאן וילדאו ויפרשנו זאב זלצר ועומר בוקסנבוים, כך שגם אלו שנוהגים או נמצאים בדרכים או עוסקים במטלות אחרות יוכלו לעקוב אחר השידור.

מבחינה לוגיסטית לא מדובר במהלך מורכב במיוחד. מדובר באותו תוכן כך שעל פיקוח השידורים ברשת ב' יהיה להעביר את השידור לפיד של הערוץ הראשון. מהלך אותו עושים מדי ערב בשידור מהדורת כאן 11 בתחנה.

אם לא די בכך, על פי המנהל זכויות השידור שנקבעו עם פיפ"א איפשרו כל הזמן הזה את השידור החי גם בתצורת האודיו. כך, שלא נדרש שינוי של הכללים עליהם סוכמו הגופים בחוזה שהגדיר את כאן כמשדרת הרשמית של המשחקים בישראל.

בעקבות הפשטות הזו לצד העובדה שאירועים ספורטיביים פופולריים הרבה פחות מוצאים עצמם משודרים בחי ברדיו לצד הביקוש בציבור לעקוב אחר המונדיאל, מעלים תהיות מדוע זה לא קרה עוד קודם.

אם הכל יסתדר כשורה, אמר ארבל, המשחק של מחר (ג') בין צרפת ובלגיה בחצי הגמר ישודר ב-21:00 גם ברדיו. מלבדו נותרו עוד שלושה משחקים, כשהראשון מביניהם הוא בין קרואטיה לבין אנגליה ביום רביעי ושני משחקים נוספים בין המנצחות ובין המפסידות על צמרת הגביע.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות