אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מקורבי רה"מ, יצחק מולכו ודוד שמרון, מסרו עדות פתוחה צילום: עמוס בן גרשום - לע"מ

תיק 4000

מקורבי רה"מ, יצחק מולכו ודוד שמרון, מסרו עדות פתוחה

זאת במקביל לחקירת נתניהו בפרשה שנמשכה כחמש שעות במעונו שבירושלים. החוקרים עימתו את רה"מ עם חומר הראיות שסיפק עד המדינה ניר חפץ בפרשת השוחד בתיק בזק. תגובת רה"מ: "לא הוצג שום דבר חדש. תיק 4000 לא היה ולא נברא"

10.07.2018, 17:04 | ynet

מקורביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יצחק מולכו ודוד שמרון, מסרו לחוקרי המשטרה עדות פתוחה בנוגע לפרשת בזק (תיק 4000). זאת, במקביל לחקירת נתניהו בפרשה שנמשכה כחמש שעות במעונו שבירושלים. חקירת רה"מ היום היתה השמינית שלו בסך הכול.

קראו עוד בכלכליסט

מימין: יצחק מולכו ודוד שמרון, צילום: גיל  נחושתן, אלכס קולומויסקי מימין: יצחק מולכו ודוד שמרון | צילום: גיל נחושתן, אלכס קולומויסקי מימין: יצחק מולכו ודוד שמרון, צילום: גיל  נחושתן, אלכס קולומויסקי

לפני כחודש פגש נתניהו בפעם האחרונה את החוקרים. אז הייתה ציפייה שהוא ייחקר בפרשת בזק (תיק 4000), אך אנשי היחידה הכלכלית של להב 433 ביקשו דווקא לגבות ממנו עדות - שלא כחשוד - בפרשת הצוללות (תיק 3000).

החוקרים היום היו אמורים לעמת את ראש הממשלה עם עדותו של עד המדינה ניר חפץ, מי שהיה דוברו ויד ימינו של נתניהו ומקורב למשפחתו. חפץ קושר את נתניהו ליחסי השוחד לכאורה עם בעלי בזק לשעבר שאול אלוביץ' ואתר "וואלה!".

חפץ, שהיה איש הקשר מול מערכת "וואלה!", טען בין השאר כי בתמורה להקלות הרגולטוריות שקיבל אלוביץ' בבזק, הוענק למשפחת נתניהו סיקור אוהד באתר. חפץ עצמו היה האיש, לדבריו, שיישם את המדיניות הזאת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: רויטרס ראש הממשלה בנימין נתניהו | צילום: רויטרס ראש הממשלה בנימין נתניהו , צילום: רויטרס

במהלך החקירה, ולאחר חתימתו על הסכם עד המדינה, הצליחו החוקרים להגיע למכשיר הסלולרי של חפץ, שבו על-פי החשד התקבלו הוראות מבני משפחת נתניהו - בעיקר מרעייתו שרה ובנו יאיר - וכן הוראות השיבוש לכאורה שהועברו למחיקת מסרים.

נתניהו כבר טען בעבר שהוא עצמו לא העביר מסרים כאלה ומבחינתו הוא לא העניק שום הקלות לשאול אלוביץ בבזק, ואף לא קיבל שום תמורה מאתר "וואלה!". עם זאת, עדותו של חפץ משלימה את עדותו של עד המדינה שלמה פילבר, לשעבר מנכ"ל משרד התקשורת, שקשר גם הוא את נתניהו להקלות שקיבלה בזק.

לפני כשבועיים התייחס היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לחקירות נתניהו הנמשכות. "הטיפול החקירתי במדיה הדיגיטלית דורש מיומנות וטיפול

מיוחדים. היא מכילה חומר רב שיש לשמוע, לסווג ולתמלל. זו מלאכה שלוקחת הרבה מאוד זמן, אך היא חשובה מאוד". הוא הוסיף כי "יש עדי מדינה ב-4000 שמעידים גם על דברים בתיקים האחרים והמצב הזה מטבע הדברים חייב לבצע השלמות גם בתיקים האחרים.

"למשל - בתיק 4000 הגיעו אלינו הקלטות של עד מדינה שהיו קשורותם לתיקים האחרים, ולכן יש צורך בגביית עדויות נוספות שקורות בימים אלה. התיקים נמצאים בשלב מתקדם מאוד אבל יש עדיין עבודה. אני מבקש לתת למשטרה לעשות עבודתה. אני אומר לאלה שאומרים להגיש כתב אישום - חכו. גם לחשודים יש זכויות. אני לא מתכוון להתפרק מחובתי להגיע לחקר האמת בגלל צייצנים. הם לא מזיזים לי את קצה הציפורן", אמר מנדלבליט.

תגובת רה"מ: תיק 4000 לא היה ולא נברא

מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "בפני ראש הממשלה לא הוצג היום שום דבר חדש. ראש הממשלה נתניהו מעולם לא עשה עסקה עם אלוביץ' תמורת סיקור אוהד. להיפך, לאורך שנים ראש הממשלה נתניהו סוקר בעקביות באופן עויין באתר "וואלה". סיקור שלילי זה הגיע לשיאו בשיטפון של כתבות ארסיות דווקא ערב הבחירות ב-2015, בניסיון לשכנע את הציבור להצביע נגדו. זה בדיוק פרק הזמן שבו מעלילים עליו שעשה כביכול את עסקת בזק-יס.

"גם הטענה על יחס מיוחד לאלוביץ' בעסקת בזק-יס היא מופרכת. ראש הממשלה חתם על עסקת המיזוג לאחר שורת החלטות של ועדות מקצועיות, לרבות הרשות להגבלים עסקיים ומועצת הכבלים והלוויין, ולאחר הנחייה מפורשת של היועצת המשפטית של משרד התקשורת.

"אין מקרה אחד שהוצג בפני ראש הממשלה, שבו כשר תקשורת הוא לא חתם על ההמלצות של גורמי המקצוע - וכך נהג גם במקרה זה. הוא לא עשה שום שירות מיוחד לאלוביץ'. תיק 4000 לא היה ולא נברא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות