אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עד סוף השנה: אמזון תשלוט על חצי משוק המסחר המקוון בארה"ב צילום: בלומברג

עד סוף השנה: אמזון תשלוט על חצי משוק המסחר המקוון בארה"ב

להערכת חברת מחקרי השוק eMarketer, היקף המכירות באתר אמזון ארה"ב יגיע עד סוף השנה ל־258.2 מיליארד דולר. מנוע הצמיחה העיקרי של הענקית המקוונת: מכירות של סוחרים מצד שלישי באתר

16.07.2018, 09:29 | שירות כלכליסט

אמזון תשלוט במחצית משוק המסחר המקוון בארה"ב עד סוף השנה, כך להערכת חברת מחקרי השוק eMarketer. לפי דיווח באתר CNBC, החברה מעריכה שהיקף המכירות באתר אמזון ארה"ב יגיע עד סוף השנה ל־258.2 מיליארד דולר, עלייה של 30% לעומת אשתקד.

הצמיחה בנפח המכירות תביא את החברה להחזיק בנתח שוק של 49.1% מהמסחר המקוון בארה"ב, זאת בהשוואה ל־44% בסוף 2017. החברה שצפויה להחזיק בנתח השוק השני בגודלו עד סוף השנה היא eBay עם 6.6%. ענקית הטכנולוגיה אפל תופסת את המקום השלישי עם נתח של 3.9% משוק המסחר המקוון האמריקאי, ואילו הקמעונאית הגדולה בעולם, וולמארט, תופסת את המקום הרביעי עם 3.7%.

קראו עוד בכלכליסט

מרכז משלוחים של אמזון, צילום: איי פי מרכז משלוחים של אמזון | צילום: איי פי מרכז משלוחים של אמזון, צילום: איי פי

מנוע הצמיחה העיקרי של אמזון במסחר המקוון הוא המכירות של סוחרים מצד שלישי באתר, באמצעות הפלטפורמה שמספקת להם אמזון. השנה צפויות המכירות של גורמי צד שלישי באמזון להגיע ל־68% מכלל המכירות המקוונות באתרה בארה"ב, ובשנה הבאה הן עתידות להגיע ל־70.7%. ב־eMarketer מעריכים שקטגוריית מוצרי האלקטרוניקה יובילו את המכירות של אמזון השנה, אם כי יהיו אחראים על חלק קטן יותר מהמכירות לעומת השנה שעברה והשנה שלפניה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות