אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות החדשנות מציעה 120 מיליון שקל לשלוש ענקיות ביומד צילום: שאטרסטוק

רשות החדשנות מציעה 120 מיליון שקל לשלוש ענקיות ביומד

החברות, GE Healthcare, מדטרוניק ו-Change Healthcare, יקבלו כל אחת מענק של עשרות מיליוני שקלים אם ירחיבו את מרכזי הפיתוח שלהן בארץ בשש השנים הקרובות. החברות צפויות לגייס עשרות עובדים, לחזק את הקשר עם האקוסיסטם המקומית ולהאיץ פיתוחים

17.07.2018, 09:02 | מאיר אורבך
רשות החדשנות תעמיד מענק של 120 מיליון שקל לשלוש חברות ביומד:GE Healthcare, Medtronic ו-Change Healthcare. בתמורה, ירחיבו שלוש החברות את מרכזי המו"פ שלהן ב-6 השנים הקרובות. מדטרוניק ו–GE יקבלו 50 מיליון שקל כל אחת ו - Change תקבל 20 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

GE Healthcare תרחיב את פעילותה בארץ ומתכננת לשכור כ-100 עובדים חדשים בתחומי ההנדסה והייצור ולספק עבודה למספר רב של קבלני משנה. כמו כן, החברה תשקיע בהרחבת שטח הפעילות ברחובות ובטירת הכרמל תוך שיפוץ והרחבת המבנים הקיימים ושכירת בנין חדש.

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות | צילום: אוראל כהן אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן

ל-Change Healthcare מרכז פיתוח שהוקם ב-1993. הוא מעסיק יותר מ-100 עובדים שמפתחים מערכות מידע וניטור לתחום הקרדיולוגיה. פתרונות אלה מהווים חלק מכלל מערך מוצרי החברה לתחום ההדמיה הרפואית, שמותקנים ביותר מ-3,300 בתי חולים בעולם. הרחבת המרכז תכלול גיוס עשרות עובדים ופעילותו צפויה לקדם תחומים נוספים של החברה ולתת דחיפה משמעותית לאקוסיסטם הבריאות הדיגיטלית בישראל. זאת, תוך בניית יכולות מקומיות משמעותיות בתחומי ההדמיה וצבירת ניסיון ייחודי לכוח האדם המקומי.

המרכז של מדטרוניק יתמקד בפיתוח מערכות הדמיה לניתוחים לפרוסקופיים (MIS). הפעילות החדשה צפויה להעמיק את פעילות התאגיד הרב-לאומי בישראל לשנים רבות, תוך תוספת של יכולות משמעותיות למערך הפיתוח העולמי של החברה. תחום הפעילות הינו תחום תעשייתי חשוב וצומח, בעל פוטנציאל ייחודי בישראל; התבססות החברה וצבירת ניסיון וידע ייחודיים ומשמעותיים לעובדים ישראליים, תביא להשפעה רבה על יצירת ועל צמיחת חברות ישראליות לשנים רבות קדימה. גם במקרה זה צפוי גיוס עובדים חדשים. ירון צהרי, מנכ"ל מדטרוניק ישראל, בירך על שיתוף הפעולה עם רשות החדשנות והוסיף: "נשקיע את הכסף בהרחבת הפעילות הקיימת בישראל למחלקות נוספות שתומכות במו"פ כדוגמת מחלקות איכות, כספים וייצור".

אלי כהן, שר הכלכלה והתעשייה: "בחירתן של שלוש הענקיות הבינלאומיות לפעול בישראל הינה הבעת אמון חשובה במדינת ישראל ובכלכלה הישראלית ויסייעו לבסס את מעמדה של ישראל כשחקנית מובילת בתחום הביומד, תוך ייצור משרות איכותיות בתחומי ההנדסה והייצור ויניבו יצוא תוספתי חדש בהיקף של מיליארדי דולרים. שלוש חברות אלו מצטרפות לעוד כ-320 חברות זרות הפועלות בישראל אשר ממצבות אותה כמובילה בינלאומית בתחום החדשנות וכאבן שואבת לחברות רב לאומיות נוספות"

אהרון אהרון, מנכ"ל רשות החדשנות: "הפעילות החדשה צפויה לתת דחיפה משמעותית בתחום הביומד בישראל ולפתחו אל עבר כיוונים חדשים, תוך בניית עוגנים רב לאומיים בולטים ויכולות מקומיות משמעותיות בתחומים חדשים אלו וצבירת ניסיון וידע ייחודיים לכוח האדם מקומי, אשר יהוו בסיס לצמיחת מערכת החדשנות והחברות הישראליות הצומחות בה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות