אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחוקקים בארה"ב: פייסבוק וטוויטר לא חוסמות די עמודים פוגעניים צילום: שאטרסטוק

מחוקקים בארה"ב: פייסבוק וטוויטר לא חוסמות די עמודים פוגעניים

נציגי פייסבוק, טוויטר ויוטיוב העידו בפני הקונגרס האמריקאי בנושא מדיניות חסימת התכנים שלהן - והואשמו באזלת יד; המחוקקים טענו שהחברות לא חוסמות עמודים מסיתים שקוראים לרצח ומפיצים פייק ניוז

18.07.2018, 10:56 | עומר כביר
חברי קונגרס רפובליקנים ודמוקרטים לוחצים על פייסבוק, גוגל וטוויטר להחמיר את כללי השימוש שלהן ולחסום יותר חשבונות בעייתיים בפלטפורמות שהן מפעילות.

קראו עוד בכלכליסט

לפי דיווח באתר The Verge, הדרישה עלתה בדיון בן שלוש שעות של ועדת המשפטים של בית הנבחרים, בו השתתפו נציגים משלוש החברות. במהלך הדיון הזכירו חברי הקונגרס פוסטים מעמודי פייסבוק קיצוניים כמו Infowars או Milkshakes Against the Republican Party, שלדבריהם מסיתים לאלימות, וביקשו לדעת באילו מקרים יחסמו חשבונות שמבצעים עבירות חוזרות ונשנות על כללי השימוש.

חברות האינטרנט לא נלחמות בבריונות ובהסתה, צילום: שאטרסטוק חברות האינטרנט לא נלחמות בבריונות ובהסתה | צילום: שאטרסטוק חברות האינטרנט לא נלחמות בבריונות ובהסתה, צילום: שאטרסטוק

חבר הקונגרס הדמוקרטי ג'יימי ראסקין ציין שאתר Infowars של איש הימין הקיצוני אלכס ג'ונס מקדם בקביעות תיאוריות קונספירציה שמכחישות את התרחשותם של אירועי ירי המוני, ושמשפחות הקורבנות מתמודדות בגללו עם איומי מוות. "מה קרה עם Infowars?" שאל. "הם עשו מזה תעשייה. למה הם עדיין בפייסבוק?"

מנהלת המדיניות הגלובלית של פייסבוק, מוניקה ביקרט, אמרה בתגובה שהחברה אמנם הסירה פוסטים של Infowars, אך שאין הצדקה לחסימה מוחלטת של העמוד: "אם הם יפרסמו מספיק תוכן שעובר את הרף שלנו, העמוד הזה יוסר. הרף משתנה בהתאם לחומרת ההפרות השונות. הם לא הגיעו לרף הזה".

חבר הקונגרס הרפובליקני מאט גאטס שאל את ביקרט מדוע החברה לא חוסמת את עמוד הפייסבוק Milkshakes Against the Republic Party, שפרסם פוסטים שלכאורה קוראים לירי במחוקקים רפובליקנים. ביקרט השיבה שתבדוק את הנושא ותעדכן אותו. נכון למועד פרסום הידיעה, עמוד הפייסבוק המדובר אינו זמין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות