אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ברגע האחרון: אל על לא מצאה טייס - והטיסה למומבאי בוטלה צילום: סיוון פרג'

ברגע האחרון: אל על לא מצאה טייס - והטיסה למומבאי בוטלה

טיסת אל על לעיר הגדולה בהודו בוטלה היום. בעקבות ביטול הטיסה, שלושה אנשי צוות אוויר נתקעו במומבאי. ברקע מתנהל מו"מ בין העובדים להנהלה על הסכם עבודה חדש

18.07.2018, 15:01 | אמיתי גזית
טיסת אל על למומבאי, הודו, בוטלה היום (ד') ברגע האחרון, לאחר שאל על לא הצליחה לשבץ טייס לטיסה. הטייס ששובץ במקור הועבר מוקדם יותר לטיסה אחרת, משום שהטייס שלה נאלץ להיעדר מסיבות אישיות. בעקבות ביטול הטיסה, שלושה אנשי צוות אוויר נתקעו במומבאי, שכן אינם יכולים לשוב ארצה עד שיגיע מטוס של החברה. האירוע המביך אירע בתקופה שבה מתקיים משא ומתן בין עובדי החברה להנהלה על הסכם עבודה חדש.

קראו עוד בכלכליסט

טענות העובדים הן כי חוזה העבודה הנוכחי מעודד חוסר יעילות בפעילות החברה, ופוגע בזכויותיהם. על פי החוזה, אל על יכולה להקפיץ אנשי צוות אוויר לכל טיסה, בכל עת. מידי חודש מפרסמת החברה את לוח הטיסות, כאשר כ-40% מהתקנים בהן לא מאוישים מראש. פעמים רבות רק סמוך למועד הטיסה מוקפץ איש צוות כדי לאייש תפקידים מיותמים. במשא ומתן עם ההנהלה מבקשים העובדים להסדיר זאת, כאשר ברקע יש גם הנחיות חדשות של IATA (ארגון חברות התעופה הבינ"ל) המבקשות להגביל את כמות הטיסות החודשיות של אנשי הצוות.

מטוס אל על (ארכיון) מטוס אל על (ארכיון) מטוס אל על (ארכיון)

מאל על נמסר: "הטיסה בוטלה מסיבות מבצעיות".

ועד עובדי החברה מסר בתגובה: "טייסי אל על עושים ככל יכולתם כדי לקיים את לוח הטיסות העמוס של הקיץ וכדי לשרת את ציבור הנוסעים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
חבל חבל
תמיד הרגשתי בבית .באל על. נכון להיום אני פוחד לטוס איתכם.הרבה שיבושי טיסה. יש להוציא את הדת מהמטוסים.אוכל ימשיך להיות כשר. זה בסדר גמור.לא למדר נוסעים ממקום מושבם..הדתיים ימשיכו לטוס איתכם. אין להם הרבה אפשריות לשלוט בכם.רק חבל שהרבה כמוני כבר טסים עם חברות אחרות.זולות ושרות מצויין.
אריה אב  |  31.07.18
14.
לטעון שבוטלה טיסה מסיבות מבצעיות רק מראה שההנהלה לא טובה
הקו קיים כבר שנים, אז מאיפה ההפתעה המבצעית פתאום? כבר קצרה היריעה מלהכיל את הפאשלות של אלעל, והבטן כבר לא רוצה להכיל את עגמת הנפש יש חברות טיסה אחרות, והרבה מהן, וכולן יותר טובות מאלעל, וזולות יותר אל על, תשתפרי, או שתחדלי בצורת ההתנהלות הקיימת אין לך זכות קיום
ערן  |  18.07.18
לכל התגובות