אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת LR תקים קרן של 130 מיליון דולר להשקעה בביוטק ירושלמי

קבוצת LR תקים קרן של 130 מיליון דולר להשקעה בביוטק ירושלמי

הקבוצה זכתה במכרז של הרשות לפיתוח ירושלים, ותקים את הקרן בשיתוף תאגיד בריאות סיני ובתי חולים בישראל. הקרן צפויה להשקיע בחברות בתחומים כמכשור רפואי ובריאות דיגיטלית

19.07.2018, 07:47 | הגר רבט
קבוצת LR זכתה במכרז של הרשות לפיתוח ירושלים (רל"י) ותגייס קרן של 130 מיליון דולר להשקעות בחברות בתחום מדעי החיים בעיר הבירה. קבוצת LR תקים את הקרן יחד עם שותפים אסטרטגים, ביניהם תאגיד סיני מתחום ההשקעות והבריאות וגופים ישראלים, בהם שני בתי חולים מובילים.

קראו עוד בכלכליסט

רל"י תשקיע בקרן 6 מיליון דולר ואת השאר תגייס קבוצת LR, כאשר הצפי הוא שלפחות מחצית מהסכום יגיע מהתאגיד הסיני. לפי התנאים שהציבה רל"י לקרן חלק ניכר מההשקעות יהיו בחברות ירושלמיות וכל פעילות הקרן תתבצע מהעיר. הקרן תשקיע בעיקר בחברות מיד סטייג', בדגש על תחומי המכשור הרפואי ובריאות דיגיטלית ואינה מחויבת להשקיע רק בחברות ישראליות.

"הכוונה היא לייצר תשתית השקעות בישראל מול חברות סיניות מובילות", אמר ל"כלכליסט" יקי זינגר, סמנכ"ל פיתוח עסקי בקבוצה ומייסד הקרן. "הקרן הראשונה היא אמנם של 130 מיליון דולר, אבל בשלב הבא אנו מקווים לגייס קרן שנייה של 500 מיליון דולר שתשקיע גם בחברות פארמה".

יקי זינגר יקי זינגר יקי זינגר

"עצם זה שממשלת ישראל נכנס כשותף LP בקרן זה אירוע נדיר", הוסיף. "אבל השותפות הממשלתית מהווה תו תקן עבור החברות והממשל הסיניות, שמקל עליהם לבצע השקעות בחברות הישראליות".

"הרל"י תיצור מינוף משמעותי של סכומי הכסף המושקעים בחברות הביו בירושלים" מסר אייל חימובסקי, מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים. "אם בדרך כלל המענק הישיר לחברת ביוטק מגיע לסכום מקסימלי של 5 מיליון דולר, בעזרת המינוף של הקרן, חברות יוכלו לקבל ממנה מענק גדול יותר בכ-50%"

קבוצת LR, שבבעלות רועי בן ימי ועמי לוסטיג, נוסדה ב-1985; היא מתמחה בין השאר בייזום, תכנון, פיתוח, הקמה ומימון של פרויקטים בתחומי הבריאות, אנרגיה, מים, חקלאות, תקשורת ותשתיות. ביוני האחרון הודיעה הקבוצה על השקעה של 50 מיליון דולר בהקמת רשת מתחמי ביומד במרכזים רפואיים. הרשת החדשה נקראת Biohouse וכוללת מרכז ראשון במרכז הרפואי הדסה, בו יפעל גם אקסלרטור.

"אחת מהמשימות החדשות שהצבנו לעצמנו לחומש הקרוב במסגרת הפיתוח הכלכלי האסטרטגי של ירושלים, זה להפוך אותה גם לאחת הערים המובילות בעולם בכל מה שקשור לתחום מדעי החיים. הקמת הקרן החדשה, וכתוצאה מכך הגדלה משמעותית של ההון שיושקע בחברות, הינו אחד מהצעדים למימוש משימה זאת, אין לי ספק שנראה בשנים הקרובות גידול משמעותי במספר החברות בתחום מדעי החיים בירושלים" מסר זאב אלקין, השר לאיכות הסביבה, ירושלים ומורשת.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות