אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צה"ל לאחר האזעקות: שיגרנו מיירטי "קלע דוד" אל רקטות שנורו מסוריה צילום: אלימלך גרסטל

צה"ל לאחר האזעקות: שיגרנו מיירטי "קלע דוד" אל רקטות שנורו מסוריה

אזעקות הופעלו מהשעה 10:04 הבוקר בצפת, בקצרין, במועצות האזוריות מרום הגליל, הגליל העליון ומבואות חרמון. לפחות שני טילי פטריוט שוגרו. מצה"ל נמסר כי הפרטים בבדיקה

23.07.2018, 10:40 | ynet
אזעקה הופעלה הבוקר (יום ב') בצפת, בקצרין, ובמועצות האזוריות מרום גליל, גליל עליון, במועצות ברמת הגולן ובמבואות החרמון. לפחות טיל פטריוט אחד שוגר. מצה"ל נמסר כי הפרטים בבדיקה.

אמש דיווחה סוכנות הידיעות הסורית סאנ"א כי מטוסי קרב ישראלים תקפו מטרות באזור חמה ומסיאף שבצפון-מערב המדינה. על-פי כלי תקשורת בלבנון, התקיפה בוצעה משטח לבנון. בסאנ"א דווח מפי גורם צבאי בסוריה כי "אחד האתרים הצבאיים באזור מסיאף הותקף על ידי חיל האוויר הישראלי. נגרם נזק, אין נפגעים". מנגד, גורמי אופוזיציה סוריים דיווחו שבתקיפה נהרגו אנשי חזבאללה ואנשי משמרות המהפכה.

שיגור טיל פטריוט בצפת (ארכיון), צילום: אלימלך גרסטל שיגור טיל פטריוט בצפת (ארכיון) | צילום: אלימלך גרסטל שיגור טיל פטריוט בצפת (ארכיון), צילום: אלימלך גרסטל

רשת אל-מיאדין, המזוהה עם חיזבאללה דיווחה כי היעד לתקיפה הוא מרכז למחקרים מדעיים. המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח על "פיצוצים עזים" שנשמעו באזור מסיאף. עוד דווח כי "הפיצוצים אירעו באזור מפעלים ביטחוניים בפרברי העיר, הפיצוץ כתוצאה מתקיפה ישראלית. לא ידוע על נפגעים". על-פי הדיווחים בסוריה בתקיפה השתתפו ארבעה מטוסי קרב ושלושה טילים יורטו על-ידי מערכת ההגנה הסורית.

לפני כשבוע וחצי תקף צה"ל שלוש עמדות צבאיות בסוריה, בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאויש שיירט צה"ל. ברשת אל-ג'זירה דווח כי צה"ל תקף בעזרת מל"ט וכן מהקרקע אתר של חיזבאללה במחוז קוניטרה. לדיווחים על התקיפה, שפורסמו לאחר חצות, קדם דיווח על מסוק ישראלי שחג באזור הגבול. סוכנות הידיעות הסורית הרשמית סאנ"א דיווחה אז כי התקיפה בוצעה נגד בסיסי צבא אסד. נמסר כי נזק נגרם למקום וכי אין דיווחים על נפגעים. נמסר כי הצבא הסורי השיב בירי נ"מ לעבר כוחות ישראלים באזור.

באזור שבו הייתה התקיפה נמצא גם המרכז למחקרים מדעיים של המשטר הסורי (Syrian Scientific Studies and Research Center), האחראי בין היתר על פיתוח טילים ואמצעי לחימה כימיים. CERS הוא מרכז הפיתוח לאמצעי לחימה של הסורים המייצר טילים לפי ידע מדעי מצפון קוריאה ומאיראן. המרכז הסורי מפתח גם נשק כימי וכן טילים שעוברים לחיזבאללה. בין השאר מייצרים ב-CERS טילי S-60 המועברים לידי ארגון הטרור השיעי.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות