אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פעילים נכים חוסמים את כביש החוף באיזור יקום במחאה על הסכם העלאת הקצבאות צילום: הנכים הופכים לפנתרים

פעילים נכים חוסמים את כביש החוף באיזור יקום במחאה על הסכם העלאת הקצבאות

כ-20 מפגינים מקבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" חסמו לפני הצהריים במשך שעה את מסילת הרכבת סמוך לחות רונית שבשרון. תנועת הרכבות באזור הופסקה בזמן זה. ההפגנה פוזרה

24.07.2018, 14:47 | שחר אילן

פעילי "הנכים הופכים לפנתרים" חוסמים את כביש החוף באיזור יקום מזה חצי שעה. זאת לאחר שלפני הצהריים חסמו במשך שעה את מסילת הרכבת סמוך לחוות רונית שבשרון. בעקבות ההפגנה הפסיקה המשטרה את תנועת הרכבות מהרצליה לכיוון צפון ומבית יהושע לכיוון דרום. כוח משטרה במקום. לאחר שעה התפנו המפגינים, כאשר אחד הפעילים איל כהן הבטיח שהם בדרכם לחסום ציר תנועה ראשי.

קראו עוד בכלכליסט

בחודשים האחרונים מקיימים אנשי "הנכים הופכים לפנתרים" פעולות מחאה אחת למספר שבועות בדרישה להשוות את קצבאות הנכים לשכר המינימום. ביוני חסמו את איילון דרום סמוך למחלף רוקח. פעיל "הנכים הופכים לפנתרים" איל כהן אמר ש"המאבק ילך ויחריף ונעבור לפעילות יותר קיצונית", אלא שבפועל נראה שלפחות בשלב זה אין למאבק תמיכה מספקת כדי להבטיח פעילות יומיומית.

מחאת הנכים, היום, צילום: הנכים הופכים לפנתרים מחאת הנכים, היום | צילום: הנכים הופכים לפנתרים מחאת הנכים, היום, צילום: הנכים הופכים לפנתרים

בעקבות מאבק הנכים אישרה הכנסת בראשית השנה חוק שהגדיל את תקציבי הנכים ב-4.4 מיליארד עד 2021 וב-2.2 מיליארד מידית. כתוצאה מכך הוגדלה קצבת הנכות הכללית ל-3,300 שקל והיא צפויה לגדול בסוף התהליך ל-3,700 שקל.

אלא שחלק מפעילי הנכים ביניהם אנשי קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" מתנגדים למתווה ועומדים על הדרישה המקורית להשוות את קצבאות הנכים לשכר המינימום כלומר ל-5,300 שקל. כהן אמר "שהיה מדובר בהחלטה חד צדדית של הממשלה. אף אחד לא הסכים ולא חתם איתם. אני התבצרתי אז במחאה בכנסת".

מי שכבר יצא בביקורת נגד המפגינים הוא יו"ר ארגון "נכה לא חצי בן אדם" אלכס פרידמן. לדבריו "הדרישה לקצבת נכות בגובה שכר מינימום צודקת ואנו מבינים את הייאוש המתגבר בקרב קבוצת המפגינים. יחד עם זאת, מחאה צודקת ככל שתהיה אסור שתסכן חיי אדם. המפגינים חצו את הפסים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות